Wizyta przedstawicieli PCPR w Górnym Renie 7-10.12.2005 r.
Administrator , Wyświetleń: 3916

Współpraca Powiatu Wrocławskiego z Departamentem Górnego Renu nabiera tempa. Po intensywnych kontaktach w zakresie ochrony środowiska i turystyki przyszedł czas na wymianę doświadczeń w polityce społecznej. O tym w jaki sposób Departament Górnego Renu pomaga np. osobom niepełnosprawnym mogła przekonać się delegacja Powiatu Wrocławskiego, która w dniach 7-10 grudnia przebywała we Francji z roboczą wizytą.

W składzie delegacji znaleźli się przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu: Dyrektor Arleta Szmigielska, jej Zastępczyni Katarzyna Misiuna oraz Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Małkowicach – Anna Dąbrowska. Program wizyty wypełniły wizyty w placówkach zajmujących się pomocą społeczną w Departamencie Górnego Renu.

Nie zabrakło również spotkań z przedstawicielami Rady Generalnej Górnego Renu, która – jak dowiedziała się delegacja Powiatu – przeznacza znaczną część swojego budżetu na pomoc społeczną. Warto nadmienić, że delegacja Powiatu podróżowała wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, którzy w tym samym czasie realizowali własny program wizyty wspólnie ze swoim partnerem francuskim – Liceum Rolniczym z Wintzenheim.