Wymiana sportowa - wyjazd drużyny piłki ręcznej KPR Kobierzyce do Borken 20-27.05.2001 r.
Administrator , Wyświetleń: 4586

W dniach 20 27.05.2001 roku na zaproszenie drużyny szczypiornistek TV Borken i Powiatu Borken przebywała w mieście 12-osobowa drużyna piłkarek ręcznych reprezentujących Klub Piłki Ręcznej Kobierzyce wraz z trenerem Wojciechem Duczkiem.

Po przyjeździe do Borken gości z Kobierzyc gospodarze podjęli kolacją, w której uczestniczyli Pan Uhlenbrock, W. Załęski - pracownik Wydziału ds. Sportu w powiecie Borken, po czym dziewczęta zostały rozlokowane w rodzinach niemieckich.

Poniedziałkowe przedpołudnie grupa spędziła na zwiedzaniu miasta. Po południu zaś odbyło się oficjalne powitanie gości przez Starostę Powiatu Borken pana Gerda Wiesmanna.

Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Regionalnego - Hamaland. Prosto z muzeum goście z Polski udali się do centrum lekkiej atletyki w Rhede, gdzie podziwiali nowoczesne obiekty sportowe. Wieczorem drużyna rozegrała pierwszy mecz towarzyski z zespołem gospodarzy, w którym odniosła zwycięstwo.

Środa zaczęła się od wizyty w miejscowym gimnazjum. Dalej dzień upłynął dziewczętom na pomocy w przygotowaniach do turnieju.
Wieczór zakończył się dyskoteką, a po niej zgodnie z panującym turniejowym zwyczajem wszystkie zawodniczki tj. gospodynie i goście nocowały w hali sportowej, miejscu turniejowych rozgrywek.

Czwartek był dniem Międzynarodowego turnieju Piłki Ręcznej, w którym uczestniczyły 92 zespoły. Reprezentantki KPR Kobierzyce zajęły II miejsce w turnieju, uhonorowane nagrodą pieniężną.

W piątek - przedostatnim dniu pobytu w Borken - grupa polska została zaproszona do jednej z rodzin na pożegnalne grillowanie.

Przed wyjazdem dziewczęta odwiedziły centrum handlowe w Bocholt. W drogę powrotną zaś grupa wyruszyła późnym popołudniem.

Żal było odjeżdżać, bo choć pobyt był niedługi, zaowocował nawiązaniem licznych znajomości, a nawet przyjaźni. Dziewczęta dzięki gościnności gospodarzy zabrały ze sobą do Polski niezapomniane wrażenia z pobytu.