Spotkanie z wolontariuszami z Powiatu Borken 15.02.2002 r.
Administrator , Wyświetleń: 4308

W trakcie jednej z rozmów z partnerem niemieckim narodził się pomysł zorganizowania pomocy dla Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich. W wyniku wspólnych ustaleń m.in z Dyrektorem placówki, Krystyną Broniszewską, zorganizowana została w dniach 14-17.02.2002 wizyta wolontariuszy reprezentujących Kontaktbörse für Ehrenamtliche (tł. Giełda Kontaktów dla Wolontariuszy).

Wskład delegacji podejmowanej przez Dyrektor Domu Dziecka weszli:

• Annette Warmers
  • Friedrerich Effkemann
  • Bernhard Vortkamp
  • Johannes Thesing
  • Manfred Krumschmidt
  • Georg Gesing
  • Jan Hendrik

Dnia 15.02.02 przedstawiciele delegacji niemieckiej przybyli w towarzystwie Krystyny Broniszewskiej do siedziby Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, gdzie zostali oficjalnie powitani przez władze Powiatu Wrocławskiego, reprezentowane przez Wicestarostę - Ireneusza Słomę i Sekretarza - Pawła Wardęgę.

W trakcie spotkania goście zapoznali się z informacjami nt. Powiatu Wrocławskiego, działalności tutejszych władz m.in w zakresie polityki społecznej oraz z dotychczasowymi osiągnięciami współpracy Powiatu Wrocławskiego z Powiatem Borken w Niemczech. Uczestnicy spotkania omówili również szczegóły dotyczące rodzaju i formy pomocy, deklarowanej ze strony niemieckich wolontariuszy. Ustalono, że pomoc miałaby charakter humanitarny, polegający na pracach remontowych wykonywanych przez samych wolontariuszy w obrębie pomieszczeń Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich. Wizyta miała więc charakter rozpoznawczy, służący ustaleniu potrzeb w zakresie wymaganaych prac remontowo-budowlanych w placówce oraz późniejszemu opracowaniu kosztorysu dla tych prac. Kolejna wizyta, której termin zaplanowano wstępnie na maj 2002 r. będzie już poświęcona realizacji konkretnych działań, zgodnie z wcześniej przyjętymi ustaleniami.