Wizyta chórzystów z Powiatu Borken 18.10.2002 r.
Administrator , Wyświetleń: 3934

W wyniku ustaleń podjętych w trakcie wrześniowej wizyty przedstawicieli władz Powiatu Wrocławskiego w Powiecie Borken, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu miało przyjemność gościć w swoich progach w dniu 18 października 120 osobową delegację chórzystów niemieckich. Chórzyści przyjechali m.in. w towarzystwie Dyrektora Wydziału Szkolnictwa, Kultury i Sportu Bernard'a Grote, Dyrektora Urzędu Gminy Schöppingen Joseph'a Niehoff oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Heek (partnera gminy Czernica), Pani Bäsbel Pieper.

Docelowym punktem programu niemieckich gości był udział w koncercie zorganizowanym wspólnie z Filharmonią Wrocławską w dniu 18 października. W przededniu koncertu część delegacji miała okazję uczestniczyć w otwarciu kotłowni na słomę w Krzyżowicach, towarzysząc Staroście Powiatu Wrocławskiego w przewidzianych przy tej okazji uroczystościach.

Oficjalne spotkanie z przedstawicielami Starostwa odbyło się 18 października w Sali Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. W spotkaniu, obok znamienitych gości, uczestniczył Wicestarosta Ireneusz Słoma, Sekretarz Paweł Wardęga oraz przedstawiciele Filharmonii Wrocławskiej. W swoim powitaniu, Wicestarosta przedstawił uczestnikom spotkania podstawowe kompetencje Starostwa Powiatowego. Następnie głos zabrał Sekretarz relacjonując dotychczasowe projekty zrealizowane w ramach współpracy Powiatu Wrocławskiego z Powiatem Borken. W imieniu delegacji niemieckiej przemawiał Bernard Grothe, który podziękował w języku polskim władzom Powiatu Wrocławskiego za zaproszenie i miłe przyjęcie. Na zakończenie niemieccy goście zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wzbudzając aplauz wszystkich słuchaczy zgromadzonych na spotkaniu.