Wizyta DEPB we Wrocławiu 18.08.2008 r.
Administrator , Wyświetleń: 4396

W sierpniu tego roku gościliśmy w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu grupę niemiecko-holenderską z niemieckiej organizacji DEPB (Deutschland- und Europapolitisches Bildungswerk Nordhein-Westfalen).

Gospodarzem spotkania był pan Starosta Andrzej Wąsik. Stronę niemiecką reprezentował pan Johannes Wahlers. Pan Starosta przedstawił gościom Powiat Wrocławski poruszając tematykę gospodarczą, kulturalną, oświatową.

DEPB to istniejąca od 1977r. instytucja kształcenia politycznego. Członkowie we współpracy z licznymi partnerami z obszarów politycznych i społecznych organizują rocznie ok. 60 seminariów i wyjazdów studyjnych o tematyce polityki niemieckiej, europejskiej oraz międzynarodowej.

Uczestnicy spotkań mają przede wszystkim możliwość pozyskania ważnych informacji z pierwszej ręki i na miejscu, z tego względu spotkania odbywają się w prestiżowych instytucjach gdzie omawiane tematy referowane są przez kompetentne osoby. Spotkania w obszarze niemiecko-holendersko-polskim pokazują możliwości oraz struktury regionalnej współpracy. Seminaria w najważniejszych miastach umożliwiają wgląd w aktualne polityczne i ekonomiczne problemy państw.