Przyjazny budynek
Łukasz Witkowski, Wyświetleń: 10572

Budynek Starostwa Powiatowego we Wrocławiu jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz innych osób ze szczególnymi potrzebami. Komfortową obsługę zapewniają m.in.:

1. Wejścia do budynku z poziomu chodnika.

Wejścia z poziomu chodnika

2. Dostęp do 3 wind (dwie zlokalizowane w holu głównym, jedna w drugim skrzydle budynku).

Windy

3. Specjalnie wyznaczone i oznakowane miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością na parkingu urzędu.

Parking

Regulamin korzystania z parkingu

4. Na każdym piętrze budynku (w skrzydle B) znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. W toaletach zamontowano system przywoławczy w razie zaistnienia sytuacji nagłej wymagającej interwencji. W celu wezwania pomocy należy pociągnąć czerwony sznurek.

Toalety

5. W urzędzie istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia dla osób niedosłyszących lub niesłyszących. W Wydziałe Obsługi urzędu znajduje się stanowisko zapewniające możliwość skorzystania z usług tłumacza tłumacza PJM (polski język migowy), tłumacza SJM (system językowo – migowy), tłumacza SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych). Szczegółowe informacje dotyczące usługi znajdują się TUTAJ. W urzędzie znajduje się również automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Tłumacz języka migowego

6. W holu głównym oraz na każdym piętrze znajdują się tablice informacyjne.

Oznakowanie urzędu

7. W holu głównym znajduje się punkt informacyjny.

Punkt informacyjny

8. W urzędzie znajduje się specjalnie przystosowany pokój dla rodzica z dzieckiem. W Wydziale Obsługi stworzono również kącik zabaw dla dzieci.

Pokój dla rodzica z dzieckiem

9. Strona internetowa Powiatu również jest przystosowana dla osób z niepełnośprawnościami. Prawy górny róg strony - możliwość ustawienia kontrastu oraz powiększenia czcionki.

Dostępność strony internetowej

10. Schody w budynku Starostwa są oznakowane specjalną taśmą z myślą o osobach niedowidzących.

Oznakowanie schodów

11. Punkty nieopdłatnej pomocy prawnej zlokalizowane na terenie Powiatu również są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście (np. obłożnie chorych) możliwe jest świadczenie usług w ich aktualnym miejscu pobytu, w tym w ramach wizyty domowej. W przypadku osób doświadczających trudności w komunikowaniu, istnieje możliwość zorganizowania wizyty w miejscu do tego dostosowanym, tj. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem 71 722 20 76.