II Forum Inwestycyjne Powiatu Wrocławskiego z udziałem partnera niemieckiego - 14.09.2015 r.
Joanna Brodowska, Wyświetleń: 213

W dniu 14 września 2015 r. na Zamku Topacz w Ślęzie na wspólnej debacie o inwestycjach w naszym regionie spotkali się przedstawiciele samorządów, instytucji, inwestorów i innych podmiotów uczestniczących w rynku sprzedaży nieruchomości w kraju i za granicą.

Okazją do spotkania było II Forum Inwestycyjne Powiatu Wrocławskiego, którego organizatorem był Powiat Wrocławski, a partnerami wrocławskie oddziały Agencji Mienia Wojskowego i Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.

W ramach Forum została zorganizowana konferencja z udziałem wielu ekspertów, samorządowców i firm zaangażowanych w proces inwestycyjny na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, a także na rynku niemieckim (Powiat Borken). Podczas kilku godzin konferencji jej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z potencjałem inwestycyjnym sektora publicznego i prywatnego naszego regionu, a także wziąć udział w dyskusji nt. współpracy przy kreowaniu optymalnych warunków do rozwoju gospodarczego w naszym kraju.

Konferencji towarzyszyła część wystawiennicza w postaci stoisk samorządów i instytucji prezentujących swoje oferty inwestycyjne. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.