Spacerkiem po Powiecie Wrocławskim - czyli o czym szumią drzewa
Aleksandra Podgórska, Wyświetleń: 708

Tytuł:

"Spacerkiem po Powiecie Wrocławskim - czyli o czym szumią drzewa"

Autor:

Marta Miniewicz

Rok wydania:

Zakres merytoryczny:

Publikacja zawierająca piękne opisy drzew, które często rosną obok naszych domów, ozdabiają przypałacowe parki czy też tworzą zabytkowe aleje wzdłuż wiejskich dróg. Na terenie powiatu wrocławskiego specjalną ochroną prawną jako pomniki przyrody otoczonych zostało ponad sto dwadzieścia obiektów (drzew, grup drzew i alei), które można podziwiać przemierzając szlaki piesze lub rowerowe, zdobywając szczyt Ślęży czy spacerując leśnymi ścieżkami nad brzegami Bystrzycy  i Odry. W opisy drzew wpleciona jest mitologia grecka i słowiańska, rodzime legendy, a nawet horoskop "drzewny". Podczas rodzinnych spacerów po powiecie wrocławskim można poznać wiele pięknych historii, wystarczy przystanąć i posłuchać, o czym szumią drzewa...

Fotografie: Zbigniew Sobierajski

Publikacja sfinansowana ze środków Powiatu Wrocławskiego.