Wizyta delegacji Powiatu Borken - 26-29.06.2017
Joanna Brodowska, Wyświetleń: 428

W dniach od 26 do 29 czerwca 2017 r. Powiat Wrocławski odwiedziła 15-osobowa delegacja Powiatu Borken z Niemiec. Program tegorocznej wizyty partnerskiej koncentrował się wokół zagadnień związanych z kulturą, lokalną gospodarką i ochroną środowiska.

Goście z Niemiec mieli okazję odwiedzić Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a także Muzeum Powozów w Galowicach, gdzie spotkali się z radnymi powiatu i włodarzami gmin.

W programie tegorocznej wizyty znalazła się także wizyta w Przedsiębiorstwie Produkcji Ogrodniczej „Siechnice” oraz wizyta w Ośrodku Zarybieniowym w Szczodrem. Na spotkaniu podsumowującym wizytę zarówno starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, jak i zastępczyni starosty Powiatu Borken Silke Sommers, zgodnie wyrazili zadowolenie z przebiegu dotychczasowej współpracy, wyrażając wolę jej dalszej kontynuacji w przyszłości.

Coroczne spotkania partnerskie na stałe wpisały się już w program współpracy Powiatu Wrocławskiego i Powiatu Borken, która w tym roku obchodzi swój 17-letni jubileusz. W tym czasie zrealizowano wspólnie wiele projektów, z udziałem różnych grup społeczno-zawodowych z obydwu powiatów w takich obszarach jak: kultura, gospodarka, ochrona  środowiska, edukacja, czy bezpieczeństwo. Tegoroczna wizyta partnerska otworzyła przed partnerami nowe możliwości współpracy, które z pewnością przełożą się już wkrótce na konkretne projekty i działania.