Wystawa zdjęć z Departamentu Górnego Renu w starostwie - czerwiec 2011
Joanna Brodowska, Wyświetleń: 667

W związku z jubileuszem 10-lecia współpracy partnerskiej Powiatu Wrocławskiego z Departamentem Górnego Renu we Francji pod koniec czerwca w budynku starostwa zorganizowano dwie wystawy okolicznościowe.

Pierwsza z nich przedstawia wybrane pejzaże, zabytki i symbole Departamentu Górnego Renu na fotografiach autorstwa Edith Marbach. Na drugiej znalazły się prace artysty Janusza Łozowskiego wykonane podczas jego pobytu na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Ensisheim, zorganizowanego w ramach współpracy z partnerem francuskim. Inspiracją dla artysty stały się malownicze zakątki Ensisheim i Colmar. Prace w pełni oddają urok i szczególny klimat miasteczek francuskich, które jak zwykle w okresie bożonarodzeniowym mienią się ferią kolorów i bogactwem dekoracji świątecznych. Warto to zobaczyć na własne oczy! Tym, którzy w najbliższym czasie nie planują jednak wyjazdu do Francji polecamy odwiedzenie wystawy w starostwie!