Powiat Wrocławski -

LAUREACI XVII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIALNEGO RADY POWIATU WROCŁAWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Patrycja Mokrzycka, Wyświetleń: 8141
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Laureaci XVII Edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie Powiatu Wrocławskiego w roku szkolnym 2016/2017:

 

Kategoria naukowa

Absolwenci gimnazjum 

1. Marcel Mordarski, mieszkaniec gminy Kobierzyce, absolwent Gimnazjum Nr X z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, obecnie uczeń 1 klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Jego osiągnięcia edukacyjne potwierdza średnia ocen 6.0, realizacja programu dwujęzycznego z języka hiszpańskiego oraz indywidualny program nauczania z polskiego, matematyki, chemii i biologii. W roku szkolnym 2015/2016 Marcel zdobył wyróżnienia za osiągnięcie wysokich wyników w konkursach na szczeblu krajowym: Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny, Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Jest Laureatem 7 Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”: z biologii, geografii, chemii, matematyki i fizyki oraz historii i j. polskiego. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Magdalena Gapska.

2. Łukasz Majsiak, mieszkaniec gminy Kąty Wrocławskie, absolwent Gimnazjum nr XVI im. Andrzeja Waligórskiego we Wrocławiu, obecnie uczeń 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Jego pasją są nauki ścisłe, bardzo lubi rozwiązywać trudne, wymagające niestandardowego myślenia zadania z zakresu tych właśnie dziedzin. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, informatyką oraz realizuje projekty naukowe. Został wyróżniony podczas Wrocławskiego Kongresu Naukowego, został także laureatem ogólnopolskiego programu naukowo – edukacyjnego Adamed Smartup. Zdobył m.in. I miejsce w kraju w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z fizyki OLIMPUS, I miejsce w ogólnopolskim konkursie „ALBUS” z fizyki, chemii i matematyki, II miejsce w kraju w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2016” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”. Jest laureatem Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak” z matematyki i fizyki. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Izabela Bobowska.

3. Zuzanna Wójciak, mieszkanka gminy Katy Wrocławskie, absolwentka Gimnazjum nr X z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Utalentowana i zaangażowana w swoją pracę osoba, która odniosła sukcesy w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Jej ciekawość poznawcza zaowocowała indywidulanym programem nauczania z języka polskiego i matematyki. Równie ogromną przyjemność sprawiło jej także uczestnictwo i wygrane w ramach konkursów artystycznych, organizowanych przez Wszechnicę Teatralną oraz w ramach warsztatów kreatywnego pisania pisarskiego forum dla Dzieci i Młodzieży. Zdobyła wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny oraz w ogólnopolskim konkursie językowym na anglojęzyczną kartkę z pamiętnika „Day by Day”. Opiekunem naukowym stypendystki jest Pani Magdalena Gapska.

4. Gabriela Szczepanek, mieszkanka gminy Siechnice, absolwentka Gimnazjum nr X z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Laureatka wojewódzkich konkursów z dziedziny geografii i finalistka konkursów z dziedziny chemii oraz historii. Szczególnie interesuje się naukami ścisłymi, w wolnych chwilach rozwiązuje łamigłówki i zagadki logiczne, co zaprocentowało sukcesami w ogólnopolskim konkursie gier strategicznych Rummikub oraz mistrzostwach dolnośląskich w Sudoku. Jest laureatką XIV Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak” , Dolnośląskiej Olimpiady w Sudoku. Zdobyła III miejsce w Eliminacjach Mistrzostw Polski w Rummikub. Opiekunem naukowym stypendystki jest Pan Marian Mohr.

5. Kamila Florek, mieszkanka gminy Długołęka, absolwentka Gimnazjum nr X z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Gra na skrzypcach i śpiewa w zespole muzycznym. Mimo zaangażowania w wolontariat i inne przedsięwzięcia szkolne, zawsze znajduje czas na rozwijanie swoich zainteresowań w zakresie przedmiotów przyrodniczych – chemii i biologii, a także języka polskiego i historii, realizując indywidualny programem nauczania z tych przedmiotów oraz dwujęzyczność z języka hiszpańskiego. Laureatka i finalistka wielu dolnośląskich konkursów. Zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”. Jest laureatką (II miejsce) II Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Ukrainie „Naddnieprzańska Epopeja”. Opiekunem naukowym stypendystki jest Pani Magdalena Gapska.

6. Kacper Solecki, mieszkaniec gminy Sobótka, absolwent Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włostowica w Sobótce, obecnie uczeń 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Zaangażowany w naukę, kulturalny, ambitny. Jego główną pasją od wielu lat jest matematyka. W konkursach z tej dziedziny osiąga znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Jest Finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Zdobył tytuł finalisty w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Plus”. Chociaż jego zainteresowania skupiają się wokół dziedzin ścisłych, z innych przedmiotów również osiąga doskonałe wyniki. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Agnieszka Kozak.

7. Bartosz Wilczyński, gminy Siechnice, absolwent Gimnazjum nr X z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, obecnie uczeń 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu. Uczeń wszechstronnie uzdolniony. Osiągał sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim w konkursach z chemii, biologii i geografii. Realizował indywidualny tok z tych przedmiotów oraz dwujęzyczność z języka hiszpańskiego. Jego pasją jest samorozwój. W roku szkolnym 2015/2016 systematycznie uczestniczył w warsztatach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest Laureatem XV Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego i Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, finalistą XV Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Lucyna Przylibska.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

8. Tomasz Bańkowski, mieszkaniec gminy Żurawina, uczeń 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu. Wielki miłośnik starożytnej Grecji i Rzymu oraz języka łacińskiego. W konkursach z tej dziedziny osiągał znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Chociaż jego zainteresowania skupiają się wokół dziedzin humanistycznych, z innych przedmiotów również osiągał doskonałe wyniki. Zaangażowany w naukę, ambitny. Zdobył IX miejsce w Międzynarodowym Konkursie z Łaciny, we Włoszech, I miejsce i tytuł laureata etapu centralnego Olimpiady z Języka Łacińskiego. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Luiza Bakalarczyk.

9. Michał Bazan, mieszkaniec gminy Kąty Wrocławskie, uczeń 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr V im. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu. Wraz z drużyną zwyciężył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która wymaga połączenia myśli naukowej z artystyczną. Wygrana w Polsce w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni w roku szkolnym 2015/2016, dała możliwość zaprezentowania się na Destination Imagination Global Finals 2016 w USA w Tennessee. W jego życiu ważna jest wiara, w związku z czym wziął udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej, gdzie zajął wysokie 6 miejsce. W tym roku ukończył także tzw. Projekt Personalny w międzynarodowym programie MYP, umożliwiający przystąpienie do międzynarodowej matury. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Małgorzata Kęsoń.

10. Alicja Gunia, mieszkanka gminy Długołęka, uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce. Jest ubiegłoroczną Stypendystką Rady Powiatu Wrocławskiego. Najbardziej fascynuje ją biologia i chemia, choć sukcesy osiągała także w konkursach i olimpiadach z zakresu innych dziedzin. Jest członkiem Zespołu Tańca Ludowego „Długołęka”, interesuje się śpiewem, grą na gitarze i ukulele. Jest uczynna i koleżeńska, chętnie angażuje się w życie szkoły i pomoc innym. Jest finalistką Krajowego Etapu Konkursu YPEF VI – Młodzież w Lasach Europy. Zdobyła wyróżnienie w edycji Wojewódzkiego Konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”. Opiekunem naukowym stypendystki jest Pani Katarzyna Włażewska.

11. Adam Bieńkowski, mieszkaniec gminy Kobierzyce, uczeń 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Wszechstronnie uzdolniony uczeń. Interesuje się językiem polskim, geografią, historią współczesną, ekonomią, przedsiębiorczością i nowymi technologiami. Swoje zainteresowania realizuje biorąc udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Jest Finalistą VI Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Brał udział w zawodach II stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunem naukowym stypendysty jest Pani Marta Helt.

12. Hanna Stelmaszczyk, mieszkanka gminy Kąty Wrocławskie, uczennica 3 klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcącego Nr III im. Piotra Skargi we Wrocławiu.Uczennica o różnorodnych zainteresowaniach i szerokiej wiedzy. Chętnie poszukującą informacji na interesujące ją tematy, szczególnie z zakresu literatury, języka polskiego i biologii, z której realizowała indywidualny program nauczania. Do największych osiągnięć Hanny można zaliczyć sukcesy takie jak: udział w ogólnopolskich zawodach III stopnia Olimpiady i Literatury Języka Polskiego, II miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy „Uwaga! Kruchy lód”  Arktyka i Antarktyda, w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych”. Opiekunem naukowym stypendystki jest Pani Joanna Stefańska.

Kategoria artystyczna

Absolwenci gimnazjum

13. Maria Szeleszkowska, mieszkankagminy Żurawina, absolwentka Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu. Maria jest bardzo dobrą uczennicą, o czym może świadczyć fakt uzyskania, w roku szkolnym 2015/2016, wysokiej średniej - 5,83. Jest osobą utalentowaną muzycznie, choreograficznie i lingwistycznie. Śpiewając w obcych językach, łączy muzykalność ze zdolnościami językowymi. Od wielu lat uczestniczy w dodatkowych zajęciach muzycznych, z chęcią uświetnia swoimi występami lokalne imprezy jak.: spotkania wigilijne i noworoczne, festiwale, szkolne uroczystości. Ostatni rok szkolny to przede wszystkim sukcesy wokalne osiągane razem z zespołem - MAJULE, do którego należy: I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2016, II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Opiekunem artystycznym stypendystki jest Pani Marta Idzkiewicz.

14. Julia Chimiczewska, mieszkanka gminy Żurawina, absolwentka Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Julia to osoba utalentowana muzycznie i językowo. Cechuje ją również skromność, wrażliwość i inteligencja. Julia uczestniczy w dodatkowych zajęciach muzycznych, włącza się w organizację imprez, uświetniając swoimi występami lokalne i szkolne imprezy. Z zespołem - MAJULE, do którego należy, w ostatnim roku osiągnęła: I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2016, II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Opiekunem artystycznym stypendystki jest Pani Marta Idzkiewicz.

15. Zuzanna Faściszewska, mieszkanka gminy Żurawina, absolwentka Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr VIII we Wrocławiu. Zuzanna wykazuje uzdolnienia w zakresie wokalnym i muzycznym. Często śpiewa w obcych językach, łącząc muzykalność ze zdolnościami językowymi. Od 9 lat uczestniczy w zajęciach wokalnych – indywidualnych i zespołowych, co dało efekty w postaci wielu osiągnięć. Wyjątkowo angażuje się w życie szkoły i najbliższego otoczenia, uczestnicząc w przygotowywaniu imprez i uroczystości. Zuzanna śpiewa w zespole – MAJULE, z którym w roku szkolnym 2015/2016 zajęła między innymi: I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2016, II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Opiekunem artystycznym stypendystki jest Pani Marta Idzkiewicz.

16. Rozalia Kierc, mieszkanka gminy Kąty Wrocławskie, uczennica 3 klasy Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Ubiegłoroczna Stypendystka Rady Powiatu Wrocławskiego. W tym roku wzięła udział w Plebiscycie Młody Muzyk Roku 2016, organizowanym i transmitowanym przez TVP, będąc w ścisłej czołówce. Rozalia jest nadzwyczajnie utalentowaną młodą pianistką o znakomitym słuchu oraz wyobraźni dźwiękowej oraz zdolnościach kompozytorskich. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, na których zdobyła kilkanaście pierwszych nagród, nagrody specjalne i Grand Prix. Na swoim koncie ma także znakomite występy z liczącymi się w świecie muzycznym orkiestrami i artystami. Rozalia ma fantastyczne osiągnięcia nie tylko w pracy muzycznej - jest także jedną z najzdolniejszych uczennic w szkole o czym świadczy bardzo wysoka średnia. Jest także niezwykle wszechstronną osobą interesuje się fotografią, sztuką filmową, historią kina oraz grafiką komputerową. Sama tworzy swoje koncertowe plakaty i robi to dla innych, uczestnicząc w akcjach charytatywnych. Rozalia ma fantastyczne osiągnięcia miedzy innymi: Recital duetu Rozalia Kierc i Natalia Karaszewska – Ciklus Komornih Koncerata HNK w Splicie, Recital podczas XI Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna – koncert pod patronatem Fundacji Pro Musica Bona w Krakowie. Stypendystka zdobyła wiele nagród m.in.: nagroda Romualda Kondrotasa Dyrektora Narodowej Szkoły Sztuk Pięknych im. M.K. Ciurlionisa, Nagroda Ludmiły i Lwa Zakopets Dyrektora Szkoły Talentów we Lwowie ½ recitalu w Szkole Talentów im. S. Kruszelnickiej, Nagroda prof. Urszuli Bartkiewicz – Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, Nagroda prof. Ludmiły Zakopets recital w Liceum Muzycznym w Czerniowcu. Opiekunem artystycznym stypendystki jest Pan Prof. Stefan Wojtas.

17. Magdalena Dudek, mieszkanka gminy Żurawina, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr IX we Wrocławiu. Magdalena jest osobą wybitnie utalentowaną, niezwykle muzykalną, obdarzoną pięknym głosem o wyjątkowej barwie i ogromnych możliwościach. Jest ubiegłoroczną Stypendystką Rady Powiatu Wrocławskiego. Oprócz nauki w Liceum Ogólnokształcącym, Magdalena uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Pomimo bardzo młodego wieku została już doceniona przez wybitne osobowości artystyczne zdobywając wiele nagród na konkursach wokalnych w kraju i za granicą m.in.:  I miejsce dla zespołu wokalnego „Rondo”  w Vratislavia Sacra International Wroclaw Choir Festival- Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Chóralny, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. B Martinu, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perott’ego. Opiekunem artystycznym stypendystki jest Pani Ewa Murawska – Kalinin. 

18. Jonasz Wiewiór, mieszkaniec gminy Kobierzyce, obecnie uczeń Zespołu Szkół nr V we Wrocławiu. Jest utalentowany muzycznie, plastycznie, językowo, a także w kierunku nauk ścisłych, co potwierdzają jego wyniki ze szkoły oraz udział w konkursach przedmiotowych. Gra na pianinie, tworzy filmy. Jego animacje filmowe, do których sam gra i komponuje muzykę zostały docenione na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach. Uczestniczy w wielu projektach artystycznych, działa w teatrze i koncertuje. Zdobył wyróżnienie w Transatlantyk Instant Composition Contess 2016, w jedynym na świecie konkursie symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu oraz wyróżnienie w III edycji Przeglądu Portfolio See&Say 2016. Jest laureatem „VI Dolnośląskiej Gali Talentów”. Stypendysta otrzymał Grand Prix VIII Powiatowego Festiwalu Filmowego Ostary 2016 za film „Infokino”. Opiekunem artystycznym stypendysty jest Pani Małgorzata Piotrowska.

Kategoria sportowa

 Absolwenci gimnazjum

19. Maja Gora, mieszkanka gminy Długołęka, absolwentka Gimnazjum nr XXXIX im. Witolda Pileckiego we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr X im. Stefanii Sempołowskiej. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, angażuje się w życie klasy i szkoły. Jej pasją jest sport – jest jednym z podstawowych zawodników szkolnej reprezentacji oraz kadry Dolnego Śląska w lekkoatletyce. Trenuje w Miejskim Klubie Sportowym MOS we Wrocławiu. Zajęła wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików, Szkolnych Mistrzostwach Polski oraz:  VI miejsce w Międzynarodowym Meczu lekkoatletycznym Młodzików Drezno – Liberec, II miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży, II i III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików oraz Eliminacjach Ogólnopolskiej Ligi Juniorów. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Jacek Skrzypiński.

20. Eliza Gora, mieszkanka gminy Długołęka, absolwentka Gimnazjum nr XXXIX im. Witolda Pileckiego we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr X im. Stefanii Sempołowskiej. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej pasją jest oczywiście sport – jest jednym z podstawowych zawodników szkolnej reprezentacji w lekkoatletyce i podopieczną MKS MOS we Wrocławiu. W tej dziedzinie osiąga także duże sukcesy, zarówno krajowe jak i wojewódzkie. Zdobyła wysokie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat. 300 m, V miejsce w Eliminacjach Ogólnopolskiej Ligi Juniorów w kat. 400 m, V miejsce w Ogólnopolskich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kat. 4x400 m. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Jacek Skrzypiński. 

21. Izabela Kunat, mieszkanka gminy Długołęka, absolwentka Gimnazjum Sportowego Gimbasket, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Gimbasket we Wrocławiu. Jest namacalnym przykładem ucznia - sportowca, który perfekcyjnie godzi trudy nauki z intensywnym uprawianiem sportu. Jej wysokie osiągnięcia w nauce idą w parze z niebywale wysokim poziomem sportowym, wygranymi w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Izabela zdobyła 2 pierwsze miejsca w Międzynarodowym Turnieju do lat 16 w grze singlowej i grze deblowej, III miejsce debel Tennis Europe TE U16 Tomaszewski CUP, I miejsce singiel OTK  do 16 lat, II miejsce gra singlowa ogólnopolski turniej do lat 18. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Paweł Kunat.

22. Karolina Żabska, mieszkanka gminy Czernica, absolwent Publicznego Gimnazjum nr II w Kamieńcu Wrocławskim, obecnie uczeń 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr IX we Wrocławiu. Jej pasją jest sport, który towarzyszy jej od najmłodszych lat. Karolina to sportowiec i wzorowa uczennica. Pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Szkolnego, angażowała się w wolontariat w szkole i środowisku lokalnym. Jako kapitan drużyny poprowadziła szkolną reprezentację do wielu znaczących sukcesów sportowych m.in. w siatkówce, piłce nożnej, biegach i aerobiku. Naukę w szkole doskonale godziła z treningami sportowymi, co potwierdza jej bardzo wysoka średnia 5,44. Karolina posiada I klasę sportową w skokach gimnastycznych na trampolinie oraz klasę sportową „D” w tańcu towarzyskim, osiągnęła duże sukcesy w snowboardzie, ponadto tańczy z amatorskim zespołem taniec współczesny. Uczennica zdobyła m.in.: V miejsce na Mistrzostwach Polski w skokach na trampolinie, II miejsce w Finale Dolnośląskim Gimnazjady Młodzieży w Snowboardzie Dziewcząt, VI miejsce w Finale Dolnośląskim Gimnazjady Młodzieży w Aerobiku Rekreacyjnym i biegach przełajowych. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Zbigniew Baran.

23. Jagna Sawicka, mieszkanka gminy Długołęka, absolwentka Gimnazjum nr XIII im. Unii Europejskiej we Wrocławiu, obecnie uczennica 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Piotra Skargi we Wrocławiu. Uwielbia taniec, teatr i sztukę i we wszystkich tych dziedzinach może poszczycić się osiągnięciami, jak zdobycie Grand Prix w Dolnośląskich Przeglądach Teatrów Młodzieżowych czy czołowe miejsce w Konkursie Teatralnym „Przekręt”. Wspaniale potrafi łączyć pasje z nauką, co także potwierdza jej bardzo wysoka średnia (5,44). Jagna jest tancerką Klubu Tańca Sportowego „Olimp” we Wrocławiu. Wraz z partnerem posiada międzynarodową mistrzowską klasę taneczną „S” w tańcach standardowych i osiąga sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej: II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca „Karkonosze Open 2015” w stylu standard, II miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Haston Cup w kat. Młodzież, III miejsce w Grand Prix Polski Ekstra Klasa – w tańcach LATINO. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Jacek Sawicki. 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

24. Natalia Widawska,  mieszkanka gmina Siechnice, uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu. Chętnie angażuje się w działalność artystyczną, uczestnicząc w przedsięwzięciach kulturalnych i spektaklach teatralnych. Wspaniale potrafi łączyć sport z nauką. Jej pasją jest sport, który wspaniale łączy z nauką, co potwierdza jej średnia ocen. Jako czołowa zawodniczka reprezentacji szkoły przyczyniła się do wielu znaczących sukcesów sportowych w zawodach drużynowych oraz indywidualnych. Stypendystka zdobyła: I miejsce w XV Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym kobiet, I miejsce w Międzynarodowym Polsko-Niemieckim mityngu na dystansie 800 m kobiet, I miejsca w czterech kategoriach w Finale Krajowej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pani Bożena Brunner.

25.Magdalena Matuszewska, mieszkanka gminy Kobierzyce, uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Piotra Skargi we Wrocławiu. Od 2014 roku rokrocznie jest powołana do Kadry Narodowej Polskiego Związku Jeździeckiego. Jeździectwo to jej pasja. Skoki przez przeszkody trenuje od 10 lat, 7 dni w tygodniu po 5-6 godz. dziennie. Jest w czołówce najlepszych jeźdźców w Polsce. Jest ubiegłoroczną Stypendystką Rady Powiatu Wrocławskiego. Osiągnięcia Magdaleny to m.in.: VII i VIII miejsce w Międzynarodowych Zawodach Konnych Baltica Tour Grand, V miejsce w międzynarodowych zawodach Linz Grand Prix, I miejsce w ogólnopolskich zawodach w Michałowicach. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Mateusz Michalski.

26. Paweł Dutkowski, mieszkaniec gminy Długołęka, uczeń 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego JUNIOR we Wrocławiu. Ubiegłoroczny Stypendystka Rady Powiatu Wrocławskiego, regularnie od kilku lat jest powoływany do Kadry Narodowej Polski w piłce ręcznej, będąc jednym z podstawowych jej zawodników. Jego pasją jest sport, szczególnie właśnie piłka ręczna. Dyscyplinę tą trenuje od 4 klasy podstawówki i na tym polu może pochwalić się niemałymi sukcesami. Przez wiele lat reprezentował Kadrę Dolnego Śląska. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław, w rozgrywkach Superligi rozegrał 12 spotkań, zdobywając 21 bramek. Drużynowo wraz z MKS MOS osiągnął tytuł Mistrza Dolnego Śląska, a także wysokie miejsce w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej Młody Talent Roku 2015. Paweł zdobył m.in.: II miejsce w Turnieju Międzypaństwowym w Bośni i Hercegowinie „Handball jest moją przyszłością” , I miejsce w Turnieju Międzypaństwowym w Białej Podlasce, II miejsce w Międzypaństwowym Turnieju w Dzierżoniowie, V miejsce w Międzypaństwowym Turnieju w Niemczech „Sparkassen Cup”. Opiekunem sportowym stypendysty jest Pan Tomasz Wojakiewicz.

27. Hanna Ołbińska, mieszkanka gmina Długołęka, obecnie uczennica 2 klasy Liceum nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Hanna to osoba wykazująca się ponadprzeciętnymi zdolnościami językowymi oraz zakresu przedmiotów ścisłych i przedsiębiorczości. Świadczą o tym jej celujące oceny na świadectwie (średnia 5,29) oraz udział w licznych konkursach językowych i grach logicznych z zakresu ekonomii i biznesu na szczeblu rywalizacji wrocławskich szkół. Jest reprezentantem Kadry Narodowej Polski w modelarstwie pływającym klasy FSR V 7,5 oraz V 15 I, zdobywa wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim, europejskim i międzynarodowym. Jej osiągnięcia to m.in.: II miejsce w Mistrzostwach Niemiec w klasie FSR – V 7,5 jun., II miejsce w klasie FSR V 7,5 jun. w Międzynarodowych Zawodach Modeli Ślizgów Klas FSR Grand Prix Polski International FSR Modelboat Race oraz II miejsce w klasie FSR V 15 w I Eliminacji do Mistrzostw Polski 2016 r. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Ryszard Dziergwa.

28. Justyna Krystecka, mieszkanka gminy Długołęka, uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Justyna jest ubiegłoroczną Stypendystką Rady Powiatu Wrocławskiego. Jej główną pasją jest sport. Potrafi bardzo dobrze pogodzić pasje z nauką. Bierze udział w licznych zawodach lekkoatletycznych, regionalnych i ogólnokrajowych, gdzie z sukcesami reprezentuje swoją szkołę, oraz klub MKS MOS Wrocław, w którym trenuje od kilku lat. Osiągnięcia Justyny to m.in.: I i II miejsca w różnych kategoriach w Finale Krajowej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego I i II miejsca w różnych kategoriach w Finale Dolnośląskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jabloncu na dystansie 300m oraz I i II miejsca w różnych kategoriach w Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pani  Bożena Brunner.

29. Urszula Anna Mazur, mieszkanka gminy Siechnice, uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Urszula interesuje się poezją, rysunkiem i sztuką origami, w wolnym czasie jeździ na rolkach, łyżwach i żegluje. Należy do szkolnej grupy poetyckiej, gdzie rozwija swoje talenty literackie. Udziela się w klasie i szkole stale pomagając innym. Jest bardzo uzdolnioną młodą sportsmenką reprezentująca swoja szkołę w wielu zawodach lekkoatletycznych i osiągającą bardzo wysokie rezultaty. Urszula potrafi bardzo umiejętnie pogodzić sport z nauką, dzięki czemu osiąga bardzo dobre wyniki. Jej sukcesy to np.: III miejsce w Finale Krajowej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego, II miejsce w Finale Dolnośląskim Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, II miejsce w Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt, II miejsce w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych i II miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży w Short-Tracku Dziewcząt. Opiekunem sportowym stypendystki jest Pani Bożena Brunner.

30. Małgorzata Grec, mieszkanka gminy Długołęka, uczennica 3 klasy Liceum Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu. Pasją Małgorzaty jest piłka nożna, która towarzyszy jej od najmłodszych lat. Jest podstawową zawodniczką drużyny występującej w Ekstralidze Kobiet, w której rozegrała w już sumie 44 mecze i spędziła na boisku ponad 3300 minut. Dzięki wybitnym zdolnościom i ciężkiej, systematycznej pracy jest powoływana od kilku lat do Kadry Narodowej Polski w piłce nożnej kobiet U- 17 i U- 19. Jest zawodniczką AZS Wrocław. Małgorzata może poszczycić się osiągnięciami tj.: udział w Turnieju UEFA European under 17 Championship Elite Round jako reprezentantka Polski (mecze: Polska-Estonia, Polska-Chorwacja, Polska-Norwegia) oraz IV miejsce w Ekstralidze Kobiet w Piłce Nożnej w drużynie AZS Wrocław (16 występów w sezonie 2015/2016). Opiekunem sportowym stypendystki jest Pan Damian Rynio.

Lista Stypendystów 2016

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się