Goście z Borken na Dolnym Śląsku
05 / 10 / 2016, , Wyświetleń: 1471

W dniach 30 września – 3 października na Dolnym Śląsku gościła grupa mieszkańców i sympatyków Powiatu Borken, związanych z CDU - Kreisverband Borken. W ramach wizyty, zorganizowane zostało spotkanie z Romanem Potockim, Starostą Powiatu Wrocławskiego. Goście mieli okazję również zapoznać się z atrakcjami turystycznymi powiatu wrocławskiego.

Podczas spotkania w urzędzie, Starosta Roman Potocki opowiedział o dynamicznych zmianach jakie zaszły na terenie powiatu wrocławskiego na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, postępie infrastrukturalnym i rozwoju inwestycyjnym, a także zapoznał gości ze strukturą personalną, administracyjną i zadaniami Powiatu Wrocławskiego. Wśród uczestników obecny był Gerd Wiesmann, poprzedni starosta Powiatu Borken, który obserwował Powiat Wrocławski od 1999 r., kiedy to zapoczątkowana została współpraca obu powiatów, potwierdzając spektakularny rozkwit i osiągnięcie dużego sukcesu inwestycyjnego.

W spotkaniu wziął udział również Jan Bronś, Sekretarz Powiatu, który następnie wraz z grupą udał się do Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie. Na miejscu, Wojciech Nowak, Dyrektor Ośrodka oprowadził grupę po obiekcie, przedstawiając koncepcję jego powstania i bieżące funkcjonowanie.

Kolejnym punktem wizyty był wyjazd do Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie, w którym niemieccy goście mieli okazję obejrzeć unikatowe modele zabytkowych samochodów. Na koniec grupa odwiedziła Park Pokoju w Nadolicach Wielkich, miejsce pamięci żołnierzy niemieckich zmarłych podczas II Wojny Światowej.

W następnych dniach, grupa odwiedziła również Powiat Świdnicki i Ząbkowicki a także miasto Wrocław.