UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, TRADYCYJNY HUBERTUS ORAZ NAWIĄZANIE KOLEJNEJ WSPÓŁPRACY SZKOŁY Z PRACODAWCĄ DLA POPRAWY JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO CZYLI DUŻO SIĘ DZIAŁO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KRZYŻOWICACH
18 / 10 / 2019, , Wyświetleń: 813

W dniu 11 października 2019 r. w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach odbyły się uroczystości z okazji pasowania uczniów klas pierwszych połączone z tradycyjnym świętowaniem Hubertusa, uświetnione dodatkowo podpisaniem listu intencyjnego z Leroy Merlin o współpracy na rzecz kształcenia zawodowego na kierunku kształcenia logistyk.

Sygnatariuszami listu intencyjnego byli Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Grzegorz Sikora Dyrektor sklepu Leroy Merlin.

W uroczystościach uczestniczyli również Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Jan Kamiński starszy wizytator reprezentujący Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Gospodarzem i organizatorem wydarzenia był Jan Głowa Dyrektor szkoły, który w swoim przemówieniu skierowanym do uczniów mówił o korzyściach zapoczątkowanej współpracy.

Obchody święta jeźdźców stały się świetną okazją do otwarcia nowo wybudowanego placu do nauki jazdy konnej – „W naszym Powiecie stawiamy na edukację, to jedyna taka szkoła w Polsce wyposażona w najnowocześniejszy plac do nauki jazdy konnej, który wybudowaliśmy z myślą o zapewnieniu naszym uczniom jak najlepszych warunków do nauki zawodu” – z dumą mówił Starosta Wrocławski Roman Potocki przecinając wstęgę wspólnie z przedstawicielem pracodawcy, z którym właśnie nawiązano współpracę tym samym zapewniając uczniom pobieranie nauki w naturalnym środowisku pracodawcy.

Warto dodać, że inwestycja została zrealizowana w ramach partnerskiego projektu „Zdobywam zawód w technikum w Krzyżowicach” o łącznej wartości 1 828 952 zł. Koszt otwartej inwestycji wyniósł 293 970 zł z czego pozyskane dofinansowanie to kwota 270 000 zł, a środki własne powiatu to 23 970 zł. Plac został wykonany w nowoczesnej technologii w systemie „przypływ – odpływ”, posiada komputerowe sterowanie wilgotnością podłoża, a samo podłoże wykonane jest z piasku kwarcowego z domieszką włókniny.

Nie sposób opisać wszystkich atrakcji jakie towarzyszyły w tym dniu wszystkim, którzy spotkali się w Krzyżowicach. Niewątpliwą atrakcją były występy artystyczne uczniów w tym istniejącej od wielu lat grupy „Fire Mime”, która wykonała taniec z ogniem. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności w widowiskowym ujeżdżaniu koni. Nie zabrakło śpiewu i świetnego nastroju, zgodnie z tradycjami Hubertusa urządzono gonitwę, podczas której konno ścigano tzw. lisa - jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, i za rok sam ucieka jako lis.

Wszystkim osobom, które uczestniczyły w organizacji tego wydarzenia serdeczne gratulacje i podziękowania. Kolejne takie świętowanie już za rok, a więc do zobaczenia w Krzyżowicach.