Poznajemy zawód w praktyce – młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach na zagranicznych praktykach we Włoszech i w Hiszpanii
09 / 05 / 2019, , Wyświetleń: 138

Dzięki realizacji projektu pn. „MOB 2.9” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach szlifują umiejętności zawodowe we Włoszech i w Hiszpanii. Grupa 37 uczniów Technikum w Krzyżowicach zdobywa nowe umiejętności zawodowe na zagranicznym stażu.

Na początku maja br. rozpoczęły się 4-tygodnowe zagraniczne praktyki -aktualnie w Forli we Włoszech przebywa 17 uczniów, którzy szkolą swoje umiejętności w zawodach technik hotelarstwa (10 osób) i technik rolnik (7 osób). W Saragossie w Hiszpanii praktykę realizuje 20 uczniów w zawodach: technik hodowca koni oraz technik weterynarii (po 10 osób). Towarzyszy im 4 nauczycieli. Partnerami goszczącymi PZS 1 są stowarzyszenia: Asociacion Mundus z Hiszpanii i Uniser z Włoch.

Udział w praktykach poprzedzony był intensywnymi przygotowaniami. Każdy z uczestników uczestniczył w kursie językowym oraz w zajęciach w ramach przygotowania pedagogiczno – kulturowego. Należy podkreślić, że jest to już kolejny wyjazd uczniów PZS 1. W 2018 roku 45 młodych ludzi odbyło staże za granicą w ramach projektu pn. „MOB 2.0” finansowanego w ramach PO WER.

Głównym celem projektu pn. „MOB 2.9” jest rozwój zawodowy uczniów, zwiększenie ich szans na rynku pracy poprzez rozwój umiejętność współpracy i umiejętnego poruszania się na rynku międzynarodowym oraz wzrost jakości funkcjonowania szkoły poprzez poprawę praktycznego poziomu wyszkolenia uczniów i długofalowo wzrost dopasowania ich kwalifikacji do potrzeb rynkowych w regionie.

Całkowita wartość projektu wynosi 424 187 zł.

Praktyki zagraniczne stają się coraz częściej wykorzystywanym sposobem na poszerzenie umiejętności zawodowych przez uczniów, gdyż dają możliwość zdobycia cennego doświadczenia w międzynarodowym środowisku.

Uczestnicy projektu zgodnie podkreślają, że jest to dla nich niesamowita szkoła życia, poza doskonaleniem umiejętności przydatnych w wyuczonym zawodzie, mają okazję poznać języki, zabytki, zwyczaje oraz kulturę krajów południowej Europy.

Ich działania śledzić można (kliknij): na profilu facebookowym PZS 1 w Krzyżowicach

Projekt „MOB 2.9” finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Realizowany jest na zasadach programu Erasmus + sektor "Kształcenie i szkolenia zawodoweprzez Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Krzyżowicach pod nadzorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

TRIATHLON MIETKÓW 2019 JUŻ ZA NAMI[obrazek]
12 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 144