12. EDYCJA PLEBISCYTU „WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU 2018”
18 / 03 / 2019, , Wyświetleń: 42

12. EDYCJA PLEBISTYTU „WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU 2018”

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dwunasty ogłaszają plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2019 r.

Obecnie trwa pierwszy etap, w którym osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA I MULTIMEDIA – tj. projekty edukacyjne (takie, jak warsztaty, lekcje, gry edukacyjne), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne i inne.

Aby zgłosić wydarzenie należy wejść na stronę Plebiscytu www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z Regulaminem i wejść w zakładkę „Zgłoś projekt”.Każdy Zgłaszający ma prawo zgłosić maksymalnie po jednym projekcie w każdej z kategorii.

Poradnik z zakresu prawa rodzinnego oraz dziedziczenia ustawowego i testamentowego[obrazek]
16 / 04 / 2019, , Wyświetleń: 77