Powiat Wrocławski -

Smacznie, kolorowo, radośnie! Kolejna edycja konkursu „Kulinarny Powiat Wrocławski”
18 / 07 / 2019, , Wyświetleń: 959
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Kultywowanie lokalnych tradycji w naszym regionie to jeden z istotniejszych priorytetów Zarządu Powiatu Wrocławskiego w zakresie integracji i społecznej aktywności mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Nie ulega wątpliwości, że regionalne potrawy należy zaliczyć do fundamentów tożsamości kulturowej.

Zainteresowanie poprzednimi edycjami konkursu pn. „Kulinarny Powiat Wrocławski” było tak duże, że bez wahania zadecydowaliśmy na zorganizowanie go po raz trzeci. Impreza na dobre wpisała się w kalendarium lokalnych wydarzeń i wierzymy, że w tym roku będzie jeszcze smaczniej, a mieszkańcy powiatu licznie przybędą na siechnicki rynek przy ul. Jana Pawła II.


fot. materiał archiwalny

Doskonałe potrawy przygotowywane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie, stowarzyszenia i mieszkańców naszego powiatu po raz trzeci zawalczą o miano najsmaczniejszych. Tym razem na uczestników konkursu czekają trzy kategorie – zupa lub przystawka, danie główne oraz deser. Nie od dziś wiadomo, że droga do serca prowadzi przez żołądek, a tak zróżnicowany wachlarz różnorodnych potraw to gwarancja odnalezienia kulinarnej inspiracji przez każdego, kto 14 września pojawi się w Siechnicach.
        
fot. materiał archiwalny

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, na pozostałe osoby zaś możliwość spróbowania wyjątkowych specjałów oraz występy artystyczne. Warto jednak pamiętać o najbardziej prestiżowym wyróżnieniu – zwieńczeniem konkursu jest bowiem publikacja kalendarza oraz książki kucharskiej, w której zawarte zostaną przepisy wszystkich uczestników.

Konkurs pn. „Kulinarny Powiat Wrocławski” odbędzie się w ramach imprezy plenerowej „Zakończenie Lata w Powiecie” już 14 września 2019 r. na siechnickim rynku przy ul. Jana Pawła II.

Zapraszamy do zgłaszania konkursowych specjałów!

Zgłoszeń należy dokonywać na formularzu zgłoszeniowym, który należy przesłać do dnia 09.09.2019 r. do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Szczegóły konkursu zawiera Regulamin. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 71 722 20 00 lub 71 722 20 44.

W ramach przypomnienia pięknych, wspólnie spędzonych chwil zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z poprzednich edycji konkursu oraz ze spotkania promującego kanendarz i książkę "Kulinarny Powiat Wrocławski". 

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się