Powiat Wrocławski -

Wolontariat 2019 – 5 grudnia świętujemy RAZEM ! – organizacja gali oraz wsparcie i promocja wolontariatu
04 / 12 / 2019, , Wyświetleń: 276
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Gala Wolontariatu to było wielkie święto wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi. To czas, kiedy organizacje mogły podziękować swoim wolontariuszom w ramach I Mikołajkowych Prezentacji Organizacji Społecznych. Impreza miała miejsce 1 grudnia 2019 r. w Pasażu Grunwaldzkim, a wydarzenie pn. „Wolontariat 2019 – 5 grudnia świętujemy RAZEM ! – organizacja gali oraz wsparcie i promocja wolontariatu”, zrealizowana przez Fundację Przystanek Rodzina, zgromadziła imponującą liczbę gości, wśród których większość została nagrodzona za działalność wolontariacką oraz na rzecz pieczy zastępczej.  

W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, oficjalnie obchodzonym w dniu 5 grudnia, Fundacja Przystanek Rodzina zorganizowała galę, podczas której miało miejsce podziękowanie oraz nagrodzenie i  wyróżnianie zaproszonych przez Zarząd Fundacji osób. Wśród zaproszonych Wolontariuszy znalazły się osoby prywatne, przedstawiciele wrocławskich korporacji i uczelni, których pracownicy/studenci działają na rzecz Rodzin Zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka w ramach wolontariatu pracowniczego i akcyjnego. Na galę zaproszono także  Rodziny Zastępcze i Rodzinne Domy Dziecka, które były wspierane przez Wolontariuszy w 2019 r.

W ramach organizowanego zadania podkreślona była ogromna rola wolontariatuoraz konieczność  docenienia Wolontariuszy, którzy wspierają działania Fundacji - wspierają potrzebujące rodziny zastępcze i ich dzieci, szczególnie w Powiecie Wrocławskim, z którego pochodzą założyciele Fundacji. Promocja wolontariatu na rzecz rodzicielstwa zastępczego miała dodatkowo na celu stałe zwiększenie świadomości lokalnej społeczności dotyczącej potrzeby wspierania, ale również rozwoju rodzicielstwa zastępczego. 

Na uroczystość przyszli wszyscy ci, którzy na co dzień pomagają potrzebującym i dzielą się z nimi radością. Powitani zostali przez Małgorzatę Sawicką – Prezes Fundacji Przystanek Rodzina, która przedstawiła wszystkich przybyłych wolontariuszy oraz prowadzącego całe przedsięwzięcie Grzegorza Tymoszczyka – Prezesa Fundacji Umbrella, osoby numer jeden w „Sektorze 3”, który prezentował organizacje biorące udział w wydarzeniu oraz przedstawił dokonania wolontariatu w roku 2019. 

- Chcemy Wam podziękować za to, że wspieracie tak szczytne działania. Przekazując najmniejszą nawet małą cegiełkę na rzecz innych, robicie naprawdę dobrą robotę… Tyle jest wart bowiem człowiek, ile pomoże drugiemu – podsumowała Dyrektor Wydziału Promocji i Wsparcia Społecznego – Edyta Ostrowska, dziękując za pracę wolontariuszy w imieniu Starosty Powiatu Wrocławskiego - Romana Potockiego.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Wolontariat 2019 – 5 grudnia świętujemy RAZEM ! – organizacja gali oraz wsparcie i promocja wolontariatu

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
POWIAT – NASZA MAŁA OJCZYZNA[obrazek]
06 / 06 / 2017, , Wyświetleń: 1662