Wycieczka Seniorów z Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich do Opactwa Lubiąż i Winnicy „Adoria” w Zachowicach
22 / 11 / 2019, , Wyświetleń: 144

W dniu 23.10.2019 roku w swoją kolejną turystyczną przygodę wyruszyli Uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich. Celem wycieczki było zwiedzanie drugiego co do wielkości  na świecie  zespołu  pałacowo - klasztornego jakim jest Opactwo Cystersów w Lubiążu. Podczas zapoznawania się z historią obiektu, seniorzy mieli możliwość obejrzenia m.in.: Sali Książęcej, refektarza klasztornego, cel mnichów, jadalni opata. Największe zainteresowanie jednak wzbudziły opowieści z okresu II wojny światowej.

Po refleksjach związanych ze zwiedzaniem arcydzieła śląskiego baroku Klubowicze udali się do winnicy „Adoria” w Zachowicach. Od właściciela, który był jednocześnie przewodnikiem po winnicy, uczestnicy wycieczki  dowiedzieli się o historii powstania tego urokliwego miejsca, poznali tajniki produkcji i sprzedaży wina oraz poszerzyli swoja wiedzę   na temat rodzajów i marek wina. Podczas pogawędki z właścicielem „ Adorii” seniorzy zadawali wiele pytań dotyczących zbiorów , rodzaju winogron użytych w produkcji oraz ich  uprawy. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, a wycieczka okazała się kolejną udaną  i bardzo pouczającą wyprawą, którą Klubowicze zapamiętają na długo.

lubiaz

OTWARTY KONKURS OFERT DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA 2020 r. - KULTURA I SZTUKA[obrazek]
13 / 12 / 2019, , Wyświetleń: 65
OTWARTE KONKURSY OFERT DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA 2020 r. - SPORT[obrazek]