Powiat Wrocławski -

Wyjazd Uczestników Powiatowego Klubu Seniora w dniach 28-29.10.2019 r. w Karkonosze
22 / 11 / 2019, , Wyświetleń: 179
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

W dniach 28-29.10.2019 r. Uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora uczestniczyli
w dwudniowej wycieczce w jeden  z najpiękniejszych rejonów Dolnego Śląska - Karkonosze. Swoją podróż rozpoczęli przy Wodospadzie Szklarki, drugim co do wysokości wodospadzie w tej części Sudetów. Podczas wędrówki seniorzy mogli podziwiać piękno jesiennych krajobrazów i malowniczo położoną kaskadę potoku Szklarka.

Kolejnym etapem wycieczki była „ Leśna Huta” w Szklarskiej Porębie. W hucie szkła Klubowicze mieli możliwość zapoznania się z tajnikami formowania i powstawania szklanych arcydzieł. Jedną z atrakcji był m.in.: udział w warsztatach samodzielnego grawerowania naczyń.

Podczas drugiego dnia pobytu w urokliwych okolicach Karkonoszy uczestnicy wycieczki zwiedzili zamek w Bolkowie. Oprócz zapoznawania się z bogatą historią najciekawszych i najstarszych murowanych obiektów budownictwa obronnego z XIII i XIV wieku seniorzy mieli możliwość  podziwiania okolic Zamkowego Wzgórza z charakterystycznej dla twierdzy wieży.

Ostatnim punktem wycieczki była Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie. Uwagę ,wszystkich zwiedzających  obiekt, zwróciły pięknie zdobione wnętrza, okazałe organy oraz historia przybyłych do kompleksu braci Cystersów.

Po raz kolejny, atrakcje turystyczne, które czekały na Uczestników podczas wycieczki były powodem do rozmów, integracji i aktywnego spędzenia czasu, a wysiłek i trud włożony w pokonywanie własnych słabości i barier architektonicznych okazał się  zachętą do dalszego odkrywania kolejnych, tajemniczych miejsc w Polsce.

karkonosze

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
POWIAT – NASZA MAŁA OJCZYZNA[obrazek]
06 / 06 / 2017, , Wyświetleń: 1567