Odbiór dróg powiatowych w miejscowościach Łosice i Budziwojowice
10 / 10 / 2019, , Wyświetleń: 256

W środę 9 października 2019 r. odbyły się odbiory tzw. ,,nakładek bitumicznych" na drogach powiatowych w gminie Długołęka - inwestycji pn. ,, ZADANIE 8 - Modernizacja drogi powiatowej nr 1341D na odcinku  dł. ok. 1,305 km od obrębu skrzyżowania z drogą nr 1911D w m. Łosice do wiaduktu  drogi S-8 w m. Budziwojowice, gmina Długołęka” oraz ,, ZADANIE 9 - Modernizacja drogi powiatowej nr 1911D na odcinku dł. ok. 750mb w miejscowości Łosice: odcinek od skrzyżowania z drogą nr 1341D do wiaduktu drogi S8, gmina Długołęka.”

Wykonawcą zadania była firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Przedmiotem inwestycji była realizacja robót budowlanych związanych z polepszeniem parametrów technicznych odcinków dróg powiatowych polegających na wykonaniu robót obejmujących wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych jezdni, wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego, wykonanie zjazdów oraz oznakowania pionowego i poziomego (w tym: przejścia dla pieszych i progów wyspowych).

Łączna długość przebudowanych odcinków dróg wyniosła ponad 2 km.

Odbioru dróg dokonali osobiście Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan oraz Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego Wiesław Zając.

Inwestorem obu zadań jest Powiat Wrocławski.

Odbiór drogi