Powiat Wrocławski -

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO
09 / 10 / 2019, , Wyświetleń: 327
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Warsztaty terapii zajęciowej, rehabilitacja, projekty na rzecz dzieci i młodzieży, aktywizacja seniorów, punkt porad psychologa, psychiatry, terapia uzależnień alkoholowych i narkotykowych, porady prawne i notarialne, szkolenia edukacyjne to niektóre z działań na rzecz mieszkańców Powiatu Wrocławskiego, które znalazły się w podpisanym w dniu 8 października br. liście intencyjnym w sprawie utworzenia Centrum Integracji Społecznej dla młodzieży, osób wymagających rehabilitacji, z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

Podpisanie listu intencyjnego przez Starostę Powiatu Wrocławskiego – Romana PotockiegoWójta Gminy Żórawina – Jana Żukowskiego i Proboszcza Parafii św. Józefa w Żórawinie  – Ks. dr Cezarego Chwilczyńskiego stało się wyrazem woli współpracy na rzecz potrzebujących wsparcia mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego – Andrzej Szawan, przedstawiciele najwyższych władz Powiatu Wrocławskiego, Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, z p. Arletą Szmigielską na czele oraz przedstawiciele władz Gminy Żórawina i Parafii św. Józefa w Żórawinie.

W przyszłą działalność placówki wstępną deklaracje zaangażowania wyraził m.in. CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej oraz Bank Żywności. W początkowym etapie sporządzona zostanie dokumentacja obiektu, projekt funkcjonalny, projekty budowlane i dopiero wówczas po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń rozpocznie się remont i rozbudowa obiektu. Z inicjatywy ks. Proboszcza rozpoczęto działania, aby oddać mieszkańcom gminy i powiatu do użytkowania budynek domu parafialnego, przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie, który od wielu lat wyłączony jest z eksploatacji.Roboczo budynek nazwano „Powiatowo -gminno – parafialnym Centrum Integracji Społecznej.  

Jest to kolejna inicjatywa Zarządu Powiatu Wrocławskiego mająca na celu wsparcie społeczne mieszkańców.

 

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
POWIAT – NASZA MAŁA OJCZYZNA[obrazek]
06 / 06 / 2017, , Wyświetleń: 1483