Powiat Wrocławski -

Centrum Kształcenia Zawodowego Młodzieży LG Chem Wroclaw Automative oficjalnie otwarte
09 / 10 / 2019, , Wyświetleń: 378
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

8 października 2019 r. Starosta Powiatu Wrocławskiego - Roman Potocki uczestniczył w zorganizowanej przez LG Chem Wrocław Energy uroczystości, która odbyła się w siedzibie Spółki w Biskupicach Podgórnych. Było to spotkanie reprezentantów lokalnych władz oficjalnie inaugurujące rozpoczęcie na Dolnym Śląsku kolejnej inicjatywy w zakresie dualnego systemu kształcenia - nauki zawodu u pracodawcy oraz kształcenia teoretycznego i ogólnego w szkole. Na zaproszenie Zarządu Spółki i Prezesa Seungse Changa na uroczystości pojawili się Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk, Wójt Gminy Kobierzyce – Ryszard Pacholik oraz gość specjalny – Pani Ambasador Republiki Korei w RP Mira Sun.

Konferencja była okazją do zaprezentowania powstałego z inicjatywy Spółki - Centrum Kształcenia Zawodowego Młodzieży – LG Chem Wroclaw Automative Educational Center, które wraz z wybranymi Szkołami Branżowymi I Stopnia wprowadziło nową formę kształcenia dualnego na kierunku automatyk i elektromechaniki dla młodzieży z obszaru Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego. W tym nowoczesnym Centrum naukę pobierać będą m.in. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, którzy będą mieli okazję do nabywania nowych umiejętności bezpośrednio w przyszłym środowisku pracy. Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać krótkiej prezentacji na temat działalności Spółki oraz zwiedzić kompleks fabryki.

LG Chem Wrocław Energy Sp z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu chemicznego LG Chem Ltd. Od 2016 działa na terenie Powiatu Wrocławskiego w Biskupicach Podgórnych. W fabryce produkowane są baterie napędzające samochody  min. Porsche, Audi, Jaguar. LGCWA jest jedynym tego typu zakładem w całej Europie i jednym z niewielu na świecie. Spółka zatrudnia kilka tysięcy osób, działają również na rzecz innowacyjności i ekologii w branży motoryzacyjnej.

LG Chem

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
POWIAT – NASZA MAŁA OJCZYZNA[obrazek]
06 / 06 / 2017, , Wyświetleń: 1483