Powiat Wrocławski -

WYCIECZKA UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH DO WROCŁAWIA
04 / 10 / 2019, , Wyświetleń: 97
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

W dniu 20 września 2019 r. uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich udali się na wycieczkę do Wrocławia. Swoją turystyczną przygodę rozpoczęli od Ostrowa Tumskiego. W trakcie zwiedzania tego przepięknego miejsca seniorzy zapoznali się z historią m.in.: kościoła św. Marcina, gotyckiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela, Mostu Tumskiego.

Po zwiedzeniu Ostrowa Tumskiego Klubowicze odbyli rejs statkiem po Odrze. Widoki z tarasu pokładowego rekompensowały wszystkim chłodny poranek. Przewodnik zapoznał zwiedzających z historią kanałów rzecznych na Odrze oraz opowiedział o obiektach mijanych podczas rejsu.

Po atrakcji, jaką niewątpliwie stanowił rejs statkiem, przyszła kolej na zapoznanie się z historią Hali Targowej. Następnie w trakcie spaceru w kierunku wrocławskiego Rynku uczestnicy wycieczki poznali osiemnaście najważniejszych wydarzeń w dziejach Wrocławia, które są upamiętnione na tablicach z brązu i wbudowane w płyty granitowe chodnika. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wirydarz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - miejsce wielu spotkań i kameralnych koncertów.

Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą. Dla wielu seniorów była okazją do zweryfikowania i porównania zmian, jakie na przestrzeni lat dokonały się we Wrocławiu.

Wycieczka na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jeszcze przez długi, długi czas.

Wycieczka PKS

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
POWIAT – NASZA MAŁA OJCZYZNA[obrazek]
06 / 06 / 2017, , Wyświetleń: 1483