WARSZTATY DLA NAJLEPSZYCH – CZYLI JAK ZWYCIĘZCY KONKURSU „Przyroda wokół nas” BAWILI SIĘ W MYŚLIBORZU!
09 / 09 / 2019, , Wyświetleń: 109

W tym roku tradycyjnie już, laureaci konkursu pn. „Przyroda wokół nas” spędzili kilka dni w Ośrodku Edukacyjnym Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Wyjazd ten był główną nagrodą i zwieńczeniem rywalizacji z zakresu wiedzy przyrodniczej wśród uczniów klas V z terenu Powiatu Wrocławskiego. Konkurs realizowany jest przez Powiat Wrocławski we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych od wielu lat i cieszy się ogromnym powodzeniem. Uczestnikami tegorocznej edycji były kolejno szkoły:  z Kamieńca Wrocławskiego – I miejsce, Tyńca Małego – II miejsce i Kobierzyc – III miejsce. Każdą ze szkół reprezentował sześcioosobowy zespół uczniów oraz nauczyciel, który sumiennie przygotowywał młodych ludzi do rywalizacji i zadbał aby ich wiedza była na odpowiednio wysokim poziomie.

Podczas warsztatów uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, warsztatach filmowych, zajęciach laboratoryjnych i terenowych oraz w biegu patrolowym. W ciekawy i innowacyjny sposób przyswajali nową wiedzę, uczyli się jak powstają naturalne kosmetyki oraz jak odbywa się szkliwienie wyrobów z gliny. Do nauki wykorzystano zarówno najnowszą technologię jak i metody tradycyjne. Uczestnicy byli zachwyceni i z pewnością wyjazd ten utkwi im w pamięci i pozostanie pięknym wspomnieniem.

warsztaty ekologiczne w Myśliborzu