Powiat Wrocławski -

WYJAZD UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH DO ZAMKU KSIĄŻ
31 / 07 / 2019, , Wyświetleń: 494
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

W dniu 19 lipca 2019 r., już po raz drugi, uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich mieli okazję do zwiedzenia i zapoznania się z historią kolejnej atrakcji turystycznej Dolnego Śląska, jaką jest Zamek Książ i jego okolice. Niewątpliwie Zamek zachwyca swoją monumentalną budowlą, bogatą i burzliwą historią oraz pięknym otoczeniem: wypielęgnowanymi tarasami i ogrodami. Nie dziwi fakt, że jest on trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce.

W trakcie 90 minutowego zwiedzania z przewodnikiem Klubowicze i opiekunowie z zachwytem podziwiali bogato zdobione przedmioty, przepełnione przepychem komnaty z okazałymi kominkami, korytarze z portretami przodków i tajemnicze podziemia zamku. Pani przewodnik w interesujący sposób przekazywała informacje na temat rodu Hochbergów i czasów, w których III Rzesza częściowo zaadaptowała zamek na kwaterę wojenną i siedzibę Hitlera.

Najbardziej jednak interesującą dla wszystkich zwiedzających była historia księżnej Daisy - żony Jana Henryka XV, której uroda i 7 metrowy sznur pereł znalazły odzwierciedlenie na portrecie, który dzisiaj zdobi Przedsionek Sali Kominkowej zamku. Postać Księżnej i jej zamiłowanie do roślin oraz legenda o jej sznurze pereł, który zaginął i nigdy się nie odnalazł, zafascynowała wszystkich wycieczkowiczów.

Kolejną atrakcją wycieczki była Wałbrzyska Palmiarnia, której historia nieodzownie łączy się z Zamkiem Książ, rodem Hochbergów i postacią księżnej Daisy Von Pless. Według legendy Palmiarnia miała być prezentem Jana Henryka XV dla jego małżonki księżnej Daisy, która była wielką miłośniczką kwiatów i samodzielnie uczestniczyła w ich sadzeniu. Do dziś możemy podziwiać różnorodną roślinność prezentującą się w urokliwych alejkach palmowych, kaktusowych i opuncjowych. Święto kwiatów celebrowane jest co roku w każdy weekend majowy jako Festiwal Kwiatów i Sztuki.

Po trudach zwiedzania Klubowicze mogli odpocząć, podzielić się wrażeniami i zjeść pyszny posiłek w klimatycznej restauracji. W godzinach popołudniowych wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni z nadzieją na wspaniałe przeżycia podczas kolejnych, planowanych atrakcji turystycznych.

WYJAZD UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH DO ZAMKU KSIĄŻ

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Odbiór drogi powiatowej w Wojnowicach (gmina Czernica)[obrazek]
09 / 12 / 2019, , Wyświetleń: 98