Konwent Powiatów z udziałem Marszałka Województwa Dolnośląskiego
11 / 07 / 2019, Mateusz Lubański, Wyświetleń: 221

W dniu 10 lipca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbył się kolejny Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Tym razem na zaproszenie Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego na spotkaniu pojawili się Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tymoteusz Myrda oraz Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - Leszek Loch.

Konwent Powiatów otworzył Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, który zaprosił zgromadzonych do dyskusji na temat kaskadowego przekazywania dróg i wpływu tego procesu na ich jakość. Starostowie mieli okazję, aby opowiedzieć o swoich pomysłach i wątpliwościach w tym zakresie, a do ich sugestii chętnie odnosili się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Obie strony zadeklarowały chęć dalszych rozmów i osiągnięcia w ten sposób jak najszybszego kompromisu.

Przedmiotem kolejnej debaty była kwestia naboru do szkół ponadpodstawowych. Starostowie dyskutowali przede wszystkim na temat systemu elektronicznego naboru do szkół, którego odpowiednie funkcjonowanie ma bardzo korzystny wpływ na proces rekrutacji, zarówno dla samorządów czy szkół, jak i dla uczniów oraz ich rodziców. Zagadnienie przybliżyła i omówiła zgromadzonym Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Agnieszka Kosztyło-Pałys.  Ten temat również będzie ponownie omawiany w niedalekiej przyszłości, aby system w jeszcze większym stopniu służył potrzebom uczniów.

Konwent Powiatów z udziałem Marszałka Województwa Dolnośląskiego