09 / 05 / 2019, , Wyświetleń: 133

W dniach 9-10 maja br. odbywa się we Wrocławiu XXX Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Socjologia grup dyspozycyjnych. Pomiędzy teorią nauk społecznych a praktyką” pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Adama Jezierskiego oraz Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Organizatorami konferencji są Zakład Socjologii Grup Dyspozycyjnych Instytutu Socjologii UWr, Akadémia Ozbrojených Síl gen. M. R. Štefánika, Slovenska Republika oraz Akademickie Koło Naukowe Security & Society IS UWr z udziałem zagranicznych gości z Włoch, Rumunii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Współorganizatorem konferencji jest Powiat Wrocławski.

Pierwszego dnia konferencji w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się panel dyskusyjny pt. „Praktyczno-prawne aspekty zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatów”, w którym udział wzięli: Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, insp. Jacek Taboł – były z-ca Miejskiego Komendanta Policji we Wrocławiu, Grzegorz Miś - Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz – w roli moderatora – Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Dyskusja dotyczyła zagadnień i metod zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatów, omówiono najważniejsze aspekty zwalczania, ale także zapobiegania przestępczości i działania edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy na temat tego jak nie paść ofiarą przestępstwa. Zwrócono również szczególną uwagę na nowe rodzaje przestępst, w tym związane z rozwojem nowych technologii (cyberprzestępczość) oraz nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

Za nami XXIV Śpiewanie nad Wodą[obrazek]
22 / 05 / 2019, , Wyświetleń: 9