Powiat Wrocławski -

Międzynarodowy turniej piłki nożnej „ArmadaCup 2019” we Lwowie
09 / 05 / 2019, , Wyświetleń: 318
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

W dniach 1-3 maja 2019 r. reprezentacja młodych zawodników z terenu Powiatu Wrocławskiego brała udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej „ArmadaCup 2019” we Lwowie,  który zorganizowany był dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych - z okazji 115-lecia założenia Lwowskiego Klubu Sportowego “Pogoń” Lwów . Do udziału w rozgrywkach sportowych oprócz drużyny Powiatu Wrocławskiego zaproszone zostały Akademia Piłkarska Wisła Kraków, Garbarnia Kraków, Akademia Piłkarka 21, Polonia Przemyśl, Sandecja Nowy Sącz, Pride Lwów, Pogoń Lwów.

Organizatorem wydarzenia był klub piłkarski Pogoń Lwów. Turniej „ArmadaCup 2019” Honorowym Patronatem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, partnerami wydarzenia byli: Konsulat Generalny RP we Lwowie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Miasto Lwów. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rozgrywce nasi zawodnicy wywalczyli 2 miejsce, godnie reprezentując nasz region i Powiat Wrocławski.  Trenerem drużyny był Tomasz Kozimor z MKS Siechnice. Poczynaniom naszych młodych piłkarzy kibicowali przedstawiciele władz Powiatu Wrocławskiego: Starosta Roman Potocki, Wicestarosta Andrzej Szawan, członek Zarządu Wiesław Zając oraz  Przewodniczący Rady PW Piotr Chmurzyński, który jednocześnie występował w roli trenera.  

Młodzi piłkarze z terenu powiatu mieli okazję spędzić czas nie tylko na boisku. Uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w Kościele Św. Antoniego,  odbyli wycieczkę po Lwowie, składając wizytę m.in. na Cmentarzu Obrońców Lwowa, który jest częścią cmentarza Łyczakowskiego i wysłuchując historii związanej z tym miejscem.

Gościli też w Parku Stryjskim, w którym w lipcu 1897 roku odbył się pierwszy mecz piłkarski reprezentacji Krakowa i Lwowa. Zapoznali się z historią początków futbolu na ziemiach polskich i rozegrali mecz na pamiątkę tamtego, historycznego spotkania.

Brawa za zdobycie srebrnych medali i godne reprezentowanie Powiatu Wrocławskiego na arenie międzynarodowej. Gratulujemy sukcesu!!

Turniej piłkarski

Zdjecia pochodza z kolekcji prywatnych oraz są autorstwa Jacka Tarana (https://stukawa.pl )

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
W piątek 16 sierpnia darmowe porady prawne w Starostwie![obrazek]
05 / 08 / 2019, , Wyświetleń: 138