Wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Nie rozmawiaj z nieznajomym"
15 / 03 / 2019, , Wyświetleń: 146

W dniu 14.03.2019 r w Szkole Podstawowej nr 71 we Wrocławiu miało miejsce wręczenie nagród w konkursie pn. „Nie rozmawiaj z nieznajomym”, który był zorganizowany przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, a objety Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego. Konkurs skierowany był do najmłodszych mieszkańców powiatu Wrocławskiego oraz samego miasta Wrocławia. Nagrody w postaci tabletów i Power Banków ufundował Zarząd Powiatu Wrocławskiego, a wręczyła Edyta Ostrowska- Dyrektor Wydziału Promocji i Wsparcia Społecznego, która serdecznie pogratulowała wszystkim dzieciom zdolności plastycznych i nieograniczonych wizji artystycznych. Dzieci zapewniły nas, że zgodnie z hasłem przewodnim konkursu absolutnie nie podejmują jakichkolwiek dyskusji z nieznajomymi, przed czym Policjanci z Wydziału Prewencji również przestrzegali.

Bardzo ważne jest, aby o zasadach bezpieczeństwa rozmawiać już od najmłodszych lat. Należy ostrzegać dzieci, aby były ostrożne w kontaktach z nieznajomymi, nie tylko na ulicy lub podwórku, ale też w Internecie. Postęp w teleinformatyce sprawia, że niezmiernie łatwo jest nawiązać kontakt z drugą osobą – przez komunikatory, czaty i fora internetowe. Równie łatwo można też ukryć swoją tożsamość i udawać kogoś innego. Zasada ograniczonego zaufania to coś, o czym powinno pamiętać każde dziecko – tego uczyli policjanci, a my dopowiemy, że również i RODZICE.

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym

Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego[obrazek]
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 27
Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019[obrazek]