Powiat Wrocławski -

III Forum Kobiet Powiatu Wrocławskiego
13 / 03 / 2019, , Wyświetleń: 425
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Załączniki:

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, w przepięknych wnętrzach Zamku Topacz w Ślęzie, odbyło się trzecie już „Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego” zorganizowane przez Powiat Wrocławski.  Spotkanie utrzymane było w konwencji 100 lat praw wyborczych Polek i nawiązywało do Dekretu Naczelnika Państwa – Józefa Piłsudskiego o ordynacji wyborczej.  

Uroczystość rozpoczęła się mocnym akcentem muzycznym - utworem „Babę zesłał Bóg”, który wprowadził zaproszone Panie w odświętny, radosny nastrój. W dalszej, oficjalnej części znalazły się życzenia od gospodarza uroczystości Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego, który z okazji Dnia Kobiet złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia uśmiechu, radości oraz wszystkiego co najlepsze na każdy dzień roku. Powiat Wrocławski ponadto reprezentowali: Andrzej Szawan – Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego,  Anna Chmielewska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Wiesław Zając i Dariusz Jedynak – Członkowie Zarządu Powiatu Wrocławskiego. 

W Sali Balowej zebrało się prawie 300 kobiet reprezentujących wszystkie gminy Powiatu Wrocławskiego. W spotkaniu wzięły udział aktywne kobiety trzeciego sektora i biznesu oraz radne gminne i powiatowe. Krótkie wprowadzenie na temat roli kobiet w polityce zaprezentowała Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno - Prawnego Starostwa Powiatowego, która w swojej prezentacji zrobiła przekrojowe studium  nad  miejscem  kobiet  w  przestrzeni politycznej oraz przedstawiła zarys reprezentacji  kobiet  w  strukturach  władzy politycznej oraz sferze społeczno-gospodarczej.

Kulminacyjnym punktem spotkania był panel dyskusyjny pn.  „Prawo dla kobiet biznesu w roku 2019”, w którym wzięli udział: radca prawny, a jednocześnie moderator panelu - Ewelina Miśko–Pawłowska, radca prawny - Izabela Fryszkowska, Beata Pierzchała - Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu oraz adwokat - Aleksander Sikorski. W trakcie debaty poruszono kwestie zmian w kodeksie pracy, dochodzeniu roszczeń od konsumentów oraz w bezpłatnym poradnictwie prawnym.

W świat motywacji oraz dążenia do realizacji marzeń uczestniczki Forum przeniosły się za sprawą Magdaleny Szewczuk z Klubu Czerwonej Szpilki i wykładu pt. „Sukces to równowaga” podczas którego zgromadzeni goście usłyszeli o polityce slow life oraz o holistycznym podejściu do życia. Ponadto Panie które tego dnia miały na sobie czerwone szpilki otrzymały w prezencie książki od prelegentki.

Wykład motywacyjny pn. „Zawsze podążaj za marzeniami. Nigdy nie realizuj oczekiwać innych„ poprowadziła Magdalena Zachariasiewicz – właścicielka  Klubu Tańca EXTRA oraz autorka programu „Ekspresja Kobiecości”. Pokazała ona na własnym przykładzie, iż mimo wielu przeciwności losu i tragedii osobistych warto walczyć o siebie, o własny rozwój i nigdy się nie poddawać w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Pani Magda otrzymała gromkie brawa od uczestniczek, które z zapartym tchem słuchały i oglądały na filmie wzloty i upadki kobiety, która osiągnęła wiele i wiele też straciła w jednym ułamku sekundy.

Imprezę profesjonalnie poprowadziła Katarzyna Kaczorowska – uznana dziennikarka oraz pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas uroczystości nie zabrakło również części muzycznej. Swoim występem bankiet uświetniła Orkiestra Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu pod batutą Adama Witiwa, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Juicy Pop. Każda z uczestniczek otrzymała upominki oraz produkty lokalne przekazane  przez firmy prowadzące działalność na terenie powiatu wrocławskiego, którym bardzo serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się w organizację Forum. Spotkanie zakończyło się uroczystym bankietem.  

Pełna fotorelacja na naszym profilu Facebook:

Foto I

Foto II

                                                          

 

Forum Kobiet Powiatu Wrocławskiego

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego[obrazek]
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 28
Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019[obrazek]
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 47