„Nie rozmawiaj z nieznajomym” - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.
12 / 03 / 2019, , Wyświetleń: 176

„Nie rozmawiaj z nieznajomymi” to tytuł konkursu jaki był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu  powiatu wrocławskiego oraz Wrocławia. Organizatorem konkursu pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego była Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, natomiast Zarząd Powiatu Wrocławskiego ufundował główne nagrody dla zwycięzców. Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać pracę plastyczną pn.  „Nie rozmawiaj z nieznajomym”. Poprzez wykonane prace należało ukazać sytuacje , w których dzieci nie nawiązują kontaktu z nieznajomym i ostrzegają rówieśników przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości. Funkcjonariusze otrzymali od młodych artystów, tych mniejszych i tych większych, kilkadziesiąt ciekawych prac plastycznych, w których każdy uczestnik pokazał w swój sposób problem z jakim zmagają się dzieci zaczepiane przez osoby dorosłe. Były to między innymi plakaty, wyklejanki, prace z wykorzystaniem plasteliny, wycinanki oraz jedna bardzo oryginalna praca techniczna ukazująca scenkę z użyciem świateł i elementów ruchomych. Dzieci i młodzież zaskoczyły organizatorów swoją pomysłowością.

W specjalnie powołanej komisji znaleźli się mł.asp. Michał Kawalec, komisarz Joanna Cieciorko z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu oraz Edyta Ostrowska - Dyrektor Wydziału Promocji i Wsparcia Społecznego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Wyniki konkursu:

klasa 1-3

1. Franciszek Woźniak (SP nr 1 Siechnice klasa 3b)
  2. Lena Ondrusko (SP nr 50 Wrocław)
  3. Maria Realt (Niepubliczna Szkoła Sióstr Salezjanek we Wrocławiu klasa 3 b)

klasy 4-6

1. Milena Jakubek (Zespół Szkolno - przedszkolny w Czernicy Wrocławskiej).
  2. Paulina Florczyk (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  3. Aurelia Głuch (SP w Kamieńcu Wrocławskim).

klasy 7-8

1. Ewelina Stelmaszczyk (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  2. Oliwia Stelmaszczyk (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  3. Mateusz Michalski (SP nr 113 Wrocław).

Wyróżnienia:

• Nina Boratczuk (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  • Wiktoria Bielska (SP nr 28 Wrocław).
  • Filip Włodek (SP im. Jana Pawła II  Długołęce).
  • Nikola Witoś (SP 17 Wrocław).
  • Emilia Motyl (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  • Maria Marzec (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  • Aleksandra Alberska (SP nr 28 Wrocław).
  • Zofia Łucarz (SP nr 113 Wrocław).
  • Zofia Mielczarek (SP w Kamieńcu Wrocławskim).
  • Filip Tylak (SP nr 28 Wrocław).

Bardzo ważne jest, aby o zasadach bezpieczeństwa rozmawiać już od najmłodszych lat. Należy ostrzegać dzieci, aby były ostrożne w kontaktach z nieznajomymi, nie tylko na ulicy lub podwórku, ale też w Internecie. Postęp w teleinformatyce sprawia, że niezmiernie łatwo jest nawiązać kontakt z drugą osobą – przez komunikatory, czaty i fora internetowe. Równie łatwo można też ukryć swoją tożsamość i udawać kogoś innego. Zasada ograniczonego zaufania to coś, o czym powinno pamiętać każde dziecko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy ma udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie  gratulujemy!

Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego[obrazek]
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 27
Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019[obrazek]