XXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
05 / 02 / 2019, , Wyświetleń: 199

17.01.2019r. Roman Potocki - jako przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego  wziął udział  w XXIV Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Konwent Powiatów realizuje statutowe cele Związku Powiatów Polskich. Zadaniem konwentu jest reprezentowanie interesów członków Związku w danym regionie. Konwent pełni rolę doradczą względem organów ZPP i może w szczególności przyjmować własne stanowiska lub opinie oraz kierować do Zarządu ZPP pisma o podjęcie interwencji – w sprawach związanych z celami statutowymi Związku. Ponadto Konwent Powiatów może współpracować z organami administracji rządowej i samorządowej w danym województwie. Konwent Powiatów tworzą starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu będący Członkami Związku lub upoważnione przez nich osoby w danym województwie. W posiedzeniach Konwentu Powiatów mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym, przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu nie będący członkami Związku, członkowie Zarządu ZPP, pracownicy Biura ZPP oraz inne osoby upoważnione przez prezesa Zarządu ZPP lub zaproszone przez przewodniczącego Konwentu.

W trakcie XXIV zgromadzenia można było zapoznać się z działalnością zarządu ZPP w roku ubiegłym, oraz dokonano wyborów Prezesa, członków Zarządu oraz członów Komisji Rewizyjnej. Dolny Śląsk w Zarządzie oprócz Romana Potockiego reprezentować będzie starosta głogowski Jarosław Dudkowiak natomiast w komisji rewizyjnej Zdzisław Brezdeń- starosta Oławski.

XXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Zdjecia źródło: https://zpp.pl/

Przekazanie nowych radiowozów dla wrocławskiej Policji[obrazek]
14 / 02 / 2019, , Wyświetleń: 103