Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego
25 / 01 / 2019, , Wyświetleń: 483

W dniach 24-25 stycznia w Sobótce odbyło się II Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego nowej kadencji. Konwent był połączony ze Zgromadzeniem Związku Powiatów Polskich na którym podjęto uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

W Konwencie udział wzięli starostowie z dolnośląskich powiatów, geodeci powiatowi oraz zaproszeni goście, wśród których był Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Robert Korzeniowski - zastępca Dyrektora Wydziału  Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego województwa dolnośląskiego oraz dr. Maciej Zathej - dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, który zapoznał zgromadzonych gości ze Strategią Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. Podczas konwentu zostało przegłosowane stanowisko w sprawie braku zabezpieczenia środków finansowych na zadania z zakresu ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Stanowisko to zostanie przedstawione na najbliższym posiedzeniu Zarządu Związku powiatów Polskich w których udział weźmie Roman Potocki- przewodniczący konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Wyniki II edycji otwartego konkursu ofert w zakresie kultury i sztuki[obrazek]
17 / 04 / 2019, , Wyświetleń: 74
Wyniki II edycji otwartego konkursu ofert w zakresie kultury fizycznej[obrazek]