Kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym dla Powiatu Wrocławskiego
25 / 01 / 2019, , Wyświetleń: 497

Powiat Wrocławski jest jednym z regionalnych liderów w pozyskiwaniu środków unijnych w obecnej perspektywie finansowej 2014-2020. Do 17 projektów realizowanych przez samorząd przy wsparciu unijnym o łącznej wysokości blisko 36 mln zł., dołączył właśnie kolejny, 18 projekt.

Mowa o przedsięwzięciu pn. „Przyszłość jest nasza”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020, Osi Priorytetowej Edukacja, działanie 10.2, poddziałanie 10.2.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT WROF.

Projekt, którego Wnioskodawcą jest Powiat Wrocławski, uzyskał uznanie ekspertów, zajmując czwartą pozycję na liście najlepiej ocenionych przedsięwzięć, co zostało potwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 21 stycznia 2019 r.

Wartość projektu opiewa na kwotę 1 173 643,14  zł, natomiast dofinansowanie wynosi 947 425,14. Celem przedsięwzięcia jest wzrost kompetencji kluczowych i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów/uczennic oraz stworzenie szans rozwoju zawodowego dla nauczycieli/nauczycielek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich i Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach.

W ramach projektu przewidziano do realizacji m.in. indywidualne zajęcia dodatkowe dla uczniów, tj.: logopedia z elementami komunikacji alternatywnej; SI – aktywność ruchowa prowadzona w formie zabawy, EEG Biofeedback, rehabilitacja i masaż, terapia ręki, zajęcia z psychologiem.

Z kolei w ofercie grupowych zajęć dodatkowych dla uczniów znajdzie się dogoterapia,  hipoterapia, muzykoterapia, terapia tańcem, zajęcia informatyczno-matematyczne.

Na projekcie skorzystają także przedstawiciele kadry pedagogicznej, którzy w ramach podniesienia swoich kwalifikacji i kompetencji, wezmą udział w kursach i specjalistycznych szkoleniach (np. terapia behawioralna  dzieci z autyzmem, neurologopedia, diagnostyka i terapia neurologopedyczna).

W ramach projektu przewiduje się ponadto doposażenie gabinetów w ZSS w Wierzbicach i SOSW w Kątach Wrocławskich w pomoce terapeutyczne.

Projekt będzie realizowany od 1 sierpnia 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.

Zespół Szkół Specjalnych w Wierzbicach               Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

w Kątach Wrocławskich

W piątek 16 sierpnia darmowe porady prawne w Starostwie![obrazek]