Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego
11 / 01 / 2019, , Wyświetleń: 291

W dniu 9 stycznia 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Powiatów Woj. Dolnośląskiego. W konwencie brali udział  Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wicewojewoda dolnośląski  Krzysztof Kamil  Zieliński, starostowie dolnośląscy, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan, członek zarządu Powiatu Wrocławskiego Wiesław Zając oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego Piotr Chmurzyński. Podczas Konwentu nastąpiła prezentacja wszystkich nowo wybranych starostów dolnośląskich, którzy mieli możliwość przedstawienia się i zaprezentowania swojej osoby oraz swoich działań na gruncie samorządowym. Kolejnym punktem posiedzenia było przedstawienie przez dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich pana Rudolfa Borusiewicza informacji o działalności Związku Powiatów Polskich. Następnie odbyło się głosowanie za przyjęciem regulaminu Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego oraz wybór przewodniczącego i jego dwóch zastępców.

Przewodniczącym Konwentu został ponownie, jednogłośnie wybrany starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, natomiast wiceprzewodniczącymi Konwentu zostali starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak oraz starosta ząbkowicki  Roman Fester.

Ponadto Konwent Powiatów Woj. Dolnośląskiego zarekomendował i przegłosował kandydaturę starosty głogowskiego Jarosława Dudkowiaka jako przedstawiciela dolnośląskiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Bardzo serdecznie gratulujemy nowo wybranym wiceprzewodniczącym oraz Romanowi Potockiemu - staroście Powiatu Wrocławskiego, który po raz kolejny będzie reprezentantem wszystkich 26 powiatów dolnośląskich w Związku Powiatów Polskich.

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego