Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego
13 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 192

19 czerwca b.r. odbyła się pierwsza z dwóch wycieczek szkoleniowych dla przewodników turystycznych oraz mieszkańców powiatu wrocławskiego, w ramach zadania publicznego „Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego – edycja II” zorganizowana przez Stowarzyszenie Podróżników TUITAM.

Celem zadania było popularyzowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego powiatu wrocławskiego, wzbudzenie zainteresowania historią i atrakcjami turystycznymi gmin wchodzących w skład powiatu, a tym samym jego promocja.

W trakcie szkolenia krajoznawczo – przyrodniczego uczestnicy m.in. odwiedzili kościół i zamek wraz z parkiem przypałacowym w Domanicach, poznając historię barona Monteverquesa, fundatora wyposażenia świątyni i właściciela Domanic i Pożarzyska, obserwowali lęgi ptaków nad Zalewem Mietkowskim oraz jeziorem w Chwałowie, a także wzięli udział w kilkugodzinnym spływie kajakowym, podczas którego nie brakowało przeszkód i kąpieli w bystrej wodzie rzeki Bystrzycy.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego w ramach dotacji z zakresu kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Relacja z wycieczki znajduje się także na funpage’u Organizatora.

Tuitam - Walory

"Europa dla obywateli” - środki unijne dla organizacji pozarządowych .[obrazek]