Bądź na fali w Borzygniewie!
15 / 07 / 2013, , Wyświetleń: 8071

Zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie „Na fali"! To wymarzone miejsce do wypoczynku na łonie natury i uprawiania sportów wodnych.

Piaszczysta plaża, lazur wody, żaglówki, w tle góra Ślęża, a nad głowami słoneczne niebo. Trudno wyobrazić sobie lepszą scenerię na udaną zabawę i beztroski odpoczynek. Co więcej wcale nie trzeba przemierzać setki kilometrów, aby doświadczyć uroków takich krajobrazów. Wystarczy wybrać się zaledwie 40 km od Wrocławia do gminy Mietków, na terenie której znajduje się Zalew Mietkowski, liczący ponad tysiąc hektarów największy na Dolnym Śląsku zbiornik wodny. To właśnie tu, w Borzygniewie, znajduje się Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego, wybudowany przez Powiat Wrocławski w partnerstwie z gminą Mietków w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Powiew przygody

Dzięki korzystnym warunkom wiatrowym Zalew Mietkowski jest idealnym miejscem do uprawiania żeglarstwa jachtowego, windsurfingu, kitesurfingu i catamaringu. Każdego roku w Borzygniewie organizowana jest jedna z największych imprez żeglarskich „Marinowanie – Mietków", na którą zjeżdżają miłośnicy szant z całej Polski.

altalt

Okoliczne krajobrazy w połączeniu z przyrodniczym bogactwem Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy stwarzają doskonałe warunki do beztroskiego wypoczynku i rekreacji na łonie natury. Nawet odrobina relaksu na słonecznej plaży lub w cieniu okolicznych drzew wystarczy, aby w pełni poczuć magię tego miejsca, naładować baterie i ... zapragnąć wrócić tu ponownie!

Komfort i profesjonalizm

Na terenie ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz Szkoła Windsurfingu. Do dyspozycji gości jest również sala konferencyjna wraz z pełnym zapleczem sanitarnym, miejsca noclegowe, obszerny parking oraz bar na plaży. Komfort pobytu na terenie ośrodka zapewnia profesjonalna obsługa otwarta na potrzeby najbardziej wymagających gości.

altalt

- Z myślą o uatrakcyjnieniu naszej oferty staramy się na bieżąco poszerzać działalność Ośrodka oraz ciekawie zagospodarowywać jego otoczenie. W najbliższym czasie wokół Zalewu Mietkowskiego powstanie edukacyjna ścieżka przyrodnicza, która z pewnością zainteresuje liczne grono amatorów pieszych wędrówek na łonie przyrody – mówi Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Do zobaczenia w Borzygniewie!

Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie

Borzygniew, ul. Sportowa 4

55-081 Mietków

www.bosw.pl

tel. 512-432-430

Projekt pn. „Budowa Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie (I etap)" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Priorytet 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie nr 6.2 Turystyka aktywna.

Wyniki II edycji otwartego konkursu ofert w zakresie kultury i sztuki[obrazek]
17 / 04 / 2019, , Wyświetleń: 77
Wyniki II edycji otwartego konkursu ofert w zakresie kultury fizycznej[obrazek]
17 / 04 / 2019, , Wyświetleń: 61