Bezpłatne badania mammograficzne w Powiecie Wrocławskim
06 / 08 / 2019, , Wyświetleń: 171

Już po raz kolejny mieszkanki Powiatu Wrocławskiego będą miały okazję skorzystać z badań mammograficznych, które wykonywane będą w mammobusach na terenie Powiatu.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowościach: Czernica –  18 września 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Kolejowa 3 oraz Długołęka –  19 września 2019 w godzinach od 13.00 do 17.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Robotnicza.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, mammografia to badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Regularna kontrola i profilaktyka umożliwiają wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwalając na skuteczne leczenie.