Powiat Wrocławski -

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 327
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

W dniu 24 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Konwent był połączony z XVIII Zgromadzeniem Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego, podczas którego wybrano Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Zgromadzenia ZPWD. W trakcie obrad przyjęto protokół z poprzedniego Zgromadzenia ZPWD, przedstawiono sprawozdanie finansowe za rok 2018, podjęto Uchwałę w sprawie jego rozpatrzenia i zatwierdzenia, a także podjęto Uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi ZPWD absolutorium za ubiegły rok.

Na czas trwania Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, parking Starostwa Powiatowego zamienił się w piłkarskie boisko. Najpierw, jeszcze wewnątrz budynku, zgromadzonym gościom został zaprezentowany nowy system budowy boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią w systemie Moduliq. Przedstawiciele firmy Tilea Floor Systems odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące kosztów budowy, rodzajów nawierzchni i możliwościach dotyczących zadaszenia takiego boiska. Po zakończeniu posiedzenia, już na wspomnianym parkingu, miała miejsce kolejna część prezentacji. Samorządowcy mogli wejść na mobilne boisko, zweryfikować komfort poruszania się po sztucznej murawie, a nawet kopnąć piłkę do bramki. Celnym uderzeniem popisał się między innymi Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Podczas Konwentu podjęto ponadto stanowisko dotyczące zmiany przepisów w zakresie wyrażania opinii przez wojewódzkie rady rynku pracy o zasadności kształcenia w danym zawodzie i konsekwencji dla ich działania.

Konwent Powiatów

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się