Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 296

W dniu 19 czerwca 2019 r. w szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Wrocławskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Niewątpliwie był to rok wypełniony intensywną pracą, dlatego jego zakończeniu towarzyszyły słowa uznania wraz z podziękowaniami, gratulacjami oraz życzeniami na przyszłość.

Pierwsze uroczystości rozpoczęły się już z samego rana. Uczennice szkoły w ośrodku prowadzonym przez Powiat Wrocławski przygotowały na tą okazję program artystyczny, który ucieszył wszystkich zebranych. Po występach był czas na podziękowania i gratulacje oraz wakacyjne życzenia, które w imieniu Romana Potockiego Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz własnym złożyła Agnieszka Kosztyło - Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, które skierowała do podopiecznych Bożena Ungurian Wicedyrektor Ośrodka.

Kolejna uroczystość, tym razem plenerowa, miała miejsce w Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Sobótce, podczas której najlepszym uczniom szkoły świadectwa potwierdzające całoroczne zaangażowanie wręczył Starosta Roman Potocki, składając jednocześnie podziękowania dla kadry pedagogicznej i niepedagogicznej. Przy okazji świętowania nadejścia wakacji Dyrektor Zbigniew Kubiak poinformował uczniów, że atrakcją kolejnego roku szkolnego będzie realizacja projektu wymiany młodzieży w ramach współpracy polsko – rosyjskiej.

Dalsze celebrowanie zakończenia roku szkolnego odbywało się w Zespole Szkół Specjalnych w Wierzbicach, w którym uczestniczył również Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego. W malowniczej scenerii przygotowanej przez pracowników szkoły odbyły się występy artystyczne uczniów, które na długo pozostaną w pamięci przybyłych na uroczystość osób. Starosta Roman Potocki w swoim przemówieniu wyraził słowa uznania dla występujących młodych artystów, a jednocześnie podziękował za pracę i trud włożony w opiekę i edukowanie uczniów szkoły. Składając życzenia na czas wakacji przekazał słowa wsparcia dla nauczycieli. W ramach podsumowania minionego roku szkolnego Dyrektor Barbara Kosińska z dumą mówiła o ważnych wydarzeniach z życia szkoły, które przedstawiła w prezentacji multimedialnej. Opowiedziała o projektach i przedsięwzięciach, w których szkoła czynnie brała udział. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą zajęć gwarantujących rozwój dzieci i młodzieży w szkole.

We wszystkich szkołach i placówkach powiatu w tym dniu uroczyście świętowano rozpoczęcie wakacji.

Dziękując za miniony rok szkolny pełen zaangażowania i sukcesów, wszystkim uczniom, pracownikom oświaty oraz wspierającym pracę szkół rodzicom składamy serdeczne wakacyjne życzenia. Oby ten słoneczny czas przyniósł szereg przygód i radosnych wydarzeń. Udanego i bezpiecznego wypoczynku w gronie ciekawych ludzi i wspaniałego otoczenia.

A tym, którzy do nas powrócą

- do zobaczenia we wrześniu

zakończenie roku szkolnego