Cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół z terenu powiatu wrocławskiego w OSWiR w Borzygniewie
12 / 02 / 2019, , Wyświetleń: 263

Już niebawem na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie rozpocznie się kolejny cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół z terenu powiatu wrocławskiego. W malowniczej scenerii Zalewu Mietkowskiego i Góry Ślęży uczniowie będą poznawać lokalną faunę i florę, uczyć się zasad właściwego dbania o najbliższe otoczenie i postaw ekologicznych.

Jest to już kolejna edycja programu edukacji ekologicznej realizowanego przez Powiat Wrocławski we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, na który składają się warsztaty ekologiczne na terenie OSWiR w Borzygniewie,  konkurs „Przyroda wokół nas” – dla uczniów klas piątych ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego oraz warsztaty ekologiczne w Myśliborzu, w których uczestniczyć będą zwycięzcy konkursu.

Co roku warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół - mówi starosta  Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki. Dlatego wspólnie z dyrektorem Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych - Piotrem Śniguckim postanowiliśmy kontynuować projekt również w tym roku. Szacujemy, że w tegorocznej edycji udział weźmie około 1000 młodych mieszkańców powiatu. Przygotowaliśmy dla nich bardzo ciekawy program warsztatów, obejmujący m.in. prelekcje tematyczne, warsztaty, zwiedzanie okolicznych atrakcji przyrodniczych, wspólną biesiadę przy ognisku oraz upominki w postaci materiałów promocyjnych i dydaktycznych wydanych specjalnie tą okoliczność - wylicza starosta. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 1300 uczestników. Program w tak kompleksowej formie realizowany jest od 2012 r.

Celem warsztatów, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców powiatu wrocławskiego, m.in. poprzez krzewienie wiedzy o walorach przyrodniczych obszaru powiatu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przyrody. W tym celu podczas jednodniowych warsztatów pt. "Nocne zwierzęta" przewiduje się, zarówno zajęcia o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym.

Szkoły mogą zgłosić swój udział w projekcie do 15 marca 2019 r. Podobnie jak w poprzedniej edycji młodzież uczestnicząca w warsztatach będzie mogła liczyć na wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 71 722 20 00

Walory kulturowe i krajoznawcze powiatu wrocławskiego[obrazek]
25 / 06 / 2019, , Wyświetleń: 27
Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019[obrazek]